Bebeklerde Gelişim Bozukluğu, Bebeklerde Gelişim Geriliği, Bebeklerde Gelişim Geriliği Nedenleri

bebeklerde gelişim geriliği sebepleri, bebekte gelişim bozukluğu nedenleri, bebekte gelişim bozukluğunun nedeni, bebekte gelişim geriliği

Bebekte gelişim geriliği nedenleri

Birçok bebek sağlıklı bir şekilde dünyaya gelip yine aynı şekilde yaşamını sürdürürken, ne yazık ki bazı bebeklerin bu yönde şansız oluyor ve akranlarına göre gelişimleri geri kalıyor. Böyle bir sorun o bebek için o anda bir şey fark etmiyor, çünkü anlamıyor, ancak ailesi bu duruma epey üzülüyor.Bebek büyüyüp her şeyin farkına geldiği çağda ise durumundan dolayı üzüntü yaşıyor. Sizlerde çocuklarınızda gelişim geriliği sorununun olmasını istemiyorsanız çocuklarınızı gelişim geriliğine iten sebepler nelerdir, buyurun öğrenelim ve önlemimizi alalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerde gelişim bozukluğu

Bebeklerde gelişim geriliğine yol açan sorunların başında enfeksiyona bağlı büyüme bozuklukları yer almaktadır. Bebeklerin büyük bir bölümü bu sebepten dolayı gelişim geriliği göstermektedir. Mide-bağırsak sistemi ile kulak ve üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı bebeklerinizi korumalı, düzenli ve sağlıklı beslenmesine özen göstermeli ve husule gelen ishal sorununun ardından daha bir dikkatli olmak gerekir. İshal geçmek bilmiyorsa, iştah az ve yeteri kalori alınamıyorsa, ateş yükselmesi ve vücutta enerji düşüklüğü ortaya çıkıyorsa çocuğun gelişiminde bir düzensizlik var demektir.

Bebeklerde gelişim bozukluğuna yol açan bir diğer sebepte, metabolizma bozukluklarıdır. Metabolizma zincirinde oluşan bir aksaklık bebeğin gelişmesini engeller. Doğuştan enzimlerin eksik olmasına bağlı besinlere karşı tahammülsüzlük de, bebek gelişimini etkiler. Aynı zamanda toplumsal ve ekonomik koşullar, sevgi yoksunluğu, sağlık koşullarının yetersizliği gibi hususlarda bebeklerin gelişim geriliği göstermesine sebep olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver