bebeklerde gaz tedavisi bitkisel çözüm yolları ve doğal tedavi Hakkında Bilgi

Aşağıda bebeklerde gaz tedavisi bitkisel çözüm yolları ve doğal tedavi ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

bebeklerde gaz tedavisi bitkisel çözüm yolları ve doğal tedavi
Bebeklerde Gaz Sancısını Gidermek özellikle yeni annelerin en çok sıkıntı duydukları konudur. Bebeklerde Gaz Sancısını Giderme için bitkisel ve doğal yöntemler merak edenler için sizlere bir kaç önerimiz olacak.

Tüm annelerin vazgeçilmez çilelerinden olan bebeklerde gaz çıkarmanın püf noktalarını sizlerle paylaşalım.

Gaz sancısı doğumdan bir ya da iki hafta sonra başlayıp altıncı aya kadar devam edebilir.Şimdi gaz sancılarını gidermenin ve engellemenin yollarını sıralayalım;

Gaz Sancısını Engellemenin Yolları

Bebeklerinizi elinizden geldiği kadar anne sütüyle besleyin.Anne sütü,bebeklerin sindrim sistemini kolaylaştıran en kolay,en doğal besindir.Tüm uzmanların dediği gibi bebeklerinizi ilk altı ay sadece bebek sütüyle besleyin.Bunun nedenlerinden birisi de erken yaşlarda başlanan gıdaların gaz sancısını tetiklemesi.

Erken aylarda bebeği nişastalı gıdalarla beslemek,olgunlaşmamış meyve ya da meyve sularının çok içirilmesi de gaz sancılarına neden olabilir.

Gaz Sancısını Gidermenin Yolları

Bebeklerin gaz sancılarının giderilmesinin belirli yöntemleri yoktur.Her anne bebeği nasıl rahat ediyorsa o şekilde bebeğin gazını çıkarmaya çalışabilir.Sizeverdiğimiz yöntemlerle bebeklerinizin gazlarını kolaylıkla çıkarabilirsiniz
Yumuşak,bebeğin cildini tahrişe uğratmıyacak; battaniye,örtü gibi şeylerle bebeği sarma
Ninni,şarkı gibi bebeğin rahatlamasını sağlamak
Kucağınıza alarak sarmak
Müzik dinletmek
Beşik yahut kucakta sallama
Çok az miktarda papatya çayı içirme

Bebeklerde gaz giderecek bir krem ya da merhem bilen var ise bu kremi bizlere yorumlar yoluyla bildiririrseniz sevinirim.

bebeklerde gaz giderici merhemler, bebeklerde gaz giderici kremler, bebeklerde gaz giderici merhem markaları çeşitleri isimleri türleri

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver