Bebeklerde Cilt Bakımı, Bebeklerde Cilt Döküntüleri, Bebeklerde Cilt Döküntüsü

bebeklerde cilt döküntüsü neden olur, bebeklerde cilt kuruluğu, bebeklerde cilt kuruluğu neden olur, bebeklerde cilt kuruması

Bebeklerin cildi neden kurur?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle kış aylarında hepimizin cildinde kuruma meydana gelebilir. Bu durum bebekler içinde geçerlidir. Hem hava şartları hemde banyo bebeklerin ciltlerinin kurumasına neden olan etkenlerdir. Bebeğinizin cildinin kurumadan dolayı pul dökülmesini istemiyorsanız, bu önerilere kulak verin.

 

Bebeklerde cilt kuruması


Uzun süre banyo yaptırılan bebeklerin cildinde  kurumalar görülebilir. Bu nedenle banyo süresi mümkün oldukça kısa tutulmalıdır.

Bebeğinizi banyoda çok sıcak su ile değil, ılık su ile yıkamalısınız. Bebeğinizi banyo ettirirken kullandığınız sabun ve şampuanlarda cilt kurumalarına neden olmaktadır. Yıkarken doğal ürünler tercihleriniz olsun. Kokulu olan sabunlarda bulunan katkı maddeleri cilt kurumasına neden olur.

Bebekler banyodan çıkarıldıkları gibi kurulanmalıdır. Bebeğinizi kuruladıktan sonra bebek için uygun olan nemlendiriciler kullanabilirsiniz.

Hava da bebeklerin cilt kuruluğuna neden olan etkenler arasındadır. Evinizi mümkün oldukça havalandırın, yada havayı temizleyen ve nemlendiren bir filtre kullanın.

Bebeğinizin ellerinin kurumasını önlemek için eldiven kullanın. Soğuk havalarda bebeklerin cilt kuruluğuna neden olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver