Bebeklerde Bıldırcın Yumurtasının Faydaları-Bıldırcın Yumurtası Çocuklara Yararları Hakkında Bilgi

Aşağıda Bebeklerde Bıldırcın Yumurtasının Faydaları-Bıldırcın Yumurtası Çocuklara Yararları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerde Bıldırcın Yumurtasının Faydaları-Bıldırcın Yumurtası Çocuklara Yararları

Küçüklüğümüzde bıldırcın yumurtasını sanatçıların tükettiğini ve ses kısıklığına kesin çözüm olduğunu duymuştum. Ancak şimdilerde bu ufak kuş yumurtasının büyüklüğü ile kıyaslanamayacak kadar önemli sağlığa faydaları olduğunu öğreniyoruz. Alerji tedavisi için kullanımınından tutun da bebeklerde boy uzaması ve çocuklarda zeka gelişimi için kullanılmasına kadar ve hatta kronik yorgunluk, astım, bademcik iltihabı gibi bir çok sağlık sorununa doğal çözüm sunan bıldırcın yumurtası, halkımız tarafından bir şekilde tüketime teşvik edilmesi gereken bir doğal şifa deposudur. Bu konuda Dr Aytekin Ertuğrul bakınız bıldırcın yumurtasının sağlığa faydaları hakkında neler söylüyor:

Bıldırcın Yumurtası Faydaları Nelerdir?

Tavuk yumurtasına nazaran 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat demir, 9 kat protein içeren bıldırcın yumurtasının süt ve balla karıştırıldığında astım, öksürük ve alerjiye çok iyi geldiği bildirildi.Operatör Doktor Aytekin Ertuğrul, 6 ay boyunca yaşadığı öksürük rahatsızlığı için uzmanlara gittiğini, ilaç kullandığını ve iyileşemediğini anlattı. Bir arkadaşının tavsiyesi ile bıldırcın yumurtasını sütle birlikte kullanarak içtiğini anlatan Ertuğrul, bunun çok faydasını gördüğünü söyledi.Doktor Aytekin Ertuğrul, Avrupa’da astım, öksürük ve alerji gibi rahatsızlıkların bıldırcın yumurtası yardımı ile tedavi edildiğini öne sürerek, “Gramajca 5 bıldırcın yumurtası, bir tavuk yumurtasına tekabül etmektedir. Bıldırcın yumurtası 5 kat fazla fosfor, 8 kat fazla demir, 6 kat fazla B1, 15 kat fazla B2 vitamini, 9 kat fazla protein ihtiva ediyor.

Güç ve zindelik vermesi, solunum, alerjik astım sorunları için tabii bir antibiyotik olması, lezzeti, salataların, mezelerin süsü, çocuklar için eğlenceli bir vitamin hapı olması bıldırcın yumurtasının en bilinen özellikleridir. Tavuk yumurtası ile yapılan her şey ve pişirme biçimi bıldırcın yumurtası ile aynen yapılabilir” dedi.

Çocuklarda Bıldırcın Yumurtası Nasıl Kullanılır

Aytekin Ertuğrul, bıldırcın yumurtasının nasıl kullanılacağını da şöyle anlattı: “Bir adet bıldırcın yumurtasını bir bardağın içine kırıyorsunuz. Bir kaşık balla karıştırıyorsunuz. Çalkalıyorsunuz. Bir bardak süte tamamlıyorsunuz. Süt oda sıcaklığında veya buzdolabından çıkarıldıktan 10 dakika sonra içilecek. 15 gün süreyle sabahları aç karnına bu kürü yapıyorsunuz. Öksürük kalmıyor, alerjik şikayet kalmıyor.

Siz de iyileşme sevincini yaşıyorsunuz. İdame dozu (tedavisi) olarak ayda 5-10 adet bıldırcın yumurtası içmeye devam. En az 3 ay.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver