Bebekler Neden Gaz Çıkarır-Bebeklerde Gaz Çıkarma Problemi Nedenleri Hakkında Bilgi

Aşağıda Bebekler Neden Gaz Çıkarır-Bebeklerde Gaz Çıkarma Problemi Nedenleri ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebekler Neden Gaz Çıkarır-Bebeklerde Gaz Çıkarma Problemi Nedenleri

Yenidoğan bebeklerde gaz çıkarma hep sorun gibi görülür. Oysa gaz çıkartma bebeklerin ihtiyacı olan bir fizyolojik durumdur. Bebeklerin gaz çıkarması bebeklerde önemli bir rahatlama sağlarken gaz çıkartamaması ise bebeklerin uykusuz ve ağlamalar ile dolu geceler geçirmesine neden olmaktadır. Yani aslında bebeklerde gaz çıkarma diye bir sorun yoktur. Bebeklerde asıl problem gaz çıkartamamaktan dolayı kaynaklanmaktadır. Bebeklerin gazını çıkarmak için en bilindik ve en kesin çözüm taşıyan yöntem bebeğin sırtının sıvazlanmasıdır. Şimdi gelin bebeklerde gaz çıkarma neden olur faydaları nelerdir öğrenelim.

Bebekler beslenirken bir miktar hava yutarlar. Beslenirken alınan bu hava sindirimde sıkışma ve buna bağlı olarakta huzursuzluk yaratır. Ağlamayla kendini gösterir ve gaz çıkışı olmadan rahatlama olmaz. Uygulanan yöntemler kafi olmadıysa ebeveynlerin uygulamasını önerdiğimiz bir yöntem daha vardır. Bebeğin bezi ve giysileri çıkartıldıktan sonra elde yüzük, saat vb. takılar çıkartılarak elleri birbirine sürtmek kaydıyla ısıtıp ek olarak elektriklenmesini sağlayarak bebeğin karın bölgesine dairesel hareketlerle masaj tatbik edilerek gaz çıkartması sağlanır.
1- Bu hareket ellerin sıcaklığını bebeğe aktarır ve sıkışmış olan gazın genleşmesini sağlayarak dışarıya atılmasına yardımcı olur.

2- Elektriklenmenin verdiği etki ile bağırsak peristaltizmini artırarak gazın dışarıya atılmasına yardımcı olur.

3- Bebeğin henüz gelişmemiş olan sindirim sistemini yukarıdaki sebeplerden dolayı kolaylaştırır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver