Bebek ve Baba İlişkisi Nasıl Olmalı-Bebekler Nasıl Beslenmeli Hakkında Bilgi

Aşağıda Bebek ve Baba İlişkisi Nasıl Olmalı-Bebekler Nasıl Beslenmeli ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebek ve Baba İlişkisi Nasıl Olmalı-Bebekler Nasıl Beslenmeli

Bebeklerin hem anne sevgisi ile ilişkilendirilmesi yaygın yapılan bir yanlıştır. Bebeklerin en az anneleri kadar babalarının sevgi ve şefkatine de ihtiyaç duyduğunu sadece biz değil bilim adamları da söylüyorlar. Annenin bebeğe olan yaklaşımı ve şefkati hiç şüphesiz babanınkinden biraz farklıdır. Daha doğrusu bebeğin kişiliğinin tam ve eksiksiz bir biçimde tekamül etmesi için anne şefkatinin yanında muhakkak baba sevgisine de ihtiyacı olacaktır.

Anne ve babasıyla yakın, sevecen ilişkisi olan bebek çok şanslıdır. Bebeklerin fiziksel yakınlığa ihtiyaçları vardır ve emzirme dışında, bebeğin bulunabileceği en şahane yer babasının sevecen kollarıdır. Bebek ile sıcak ve bağlı (düşkün) bir ilişki kurmak için babanın onu beslemesi gerekmez. Sarılarak, severek, oynayarak onunla bu ilişkiyi kurabilir. Babasının omzunda sallanmak veya göğsünün üzerine yatmak bebeğin çok hoşuna gider.

Bırakın beslenmesi bitmiş bebeğinizi babasının göğsüne, onunla kalsın, babası onu sallasın kollarında. Bebeğin altını değiştirmek, yıkamak, ağladığı zaman yatıştırmaktan başka babanın onunla paylaşabileceği şeyler vardır, biraz hayal gücü yeterlidir. Hatırlanması gereken en önemli şey de bebeğin hem anneye hem babaya gereksinim duymasıdır.

Bebeğin ihtiyaçlarının her ikisi tarafından da karşılanacağını bilmesi çok önemlidir. Babanın, anne ile olan bağlılığı bebekle bağlılığını pekiştirir. İlk aylarda babanın asıl görevi anneyi rahatlatmaktır ki o da rahat rahat emzirsin, bunu da evdeki bazı işlerin yükünü üstünden alarak ve yardımcı olarak sağlar

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver