Bebek Şampuanı Seçimi-Bebek Şampuanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Hakkında Bilgi

Aşağıda Bebek Şampuanı Seçimi-Bebek Şampuanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebek Şampuanı Seçimi-Bebek Şampuanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk bebekleri olan yeni annelerin en sık merak ettikleri konulardan bir tanesi de bebekleri banyo ettirirken şampuan kullanımının nasıl olacağıdır. Bebeklere ne tür şampuan kullanmak gerekir? Hangi şampuanların bebeklere faydaları, hangilerinin zararları vardır. Şimdi kısaca bebek ve şampuan konusunu ele alarak annelere bu konuda doğru bilgiler verelim.

Hassas bebek derisi için bebek şampuanları kullanılmalıdır. Bu ürünler nötral PH da oldugu için deriye zarar vermeden temizler.

• Yetiskin sampuanları deriyi daha çok kurutur. Tahriş etkisi yapar; ayrıca içindeki parfürn ve boyalar çocukta alerjiye de neden olabilir. Daima nötral (5.5 pH) bebek şam¬puanlan kullanılmalıdır.

bebek şampuanı seçimi nasıl yapılmalı, Bebeğimize rahat bir banyo yaptırmak için bazı ayrıntıları anlamamız gerekiyor. bebeklerlerde şampuan nasıl seçilir.

Vücuda sürülen bakım ürünlerinin yüzde 60′ından fazlası cildiniz tarafından emiliyor. Organic Babies & Children’ın Genel Müdürü Cüneyt Akpınar, bebeğinize şampuan seçerken dikkatli olmanızı ve organik ürünlerin sertifikasını kontrol etmenizi öneriyor.

Şampuanlarda bazen ucuz ve zararlı sentetik boya maddeleri, koruyucular ve koku veren maddeler kullanılabiliyor. Eğer bunları yıkamayla tam olarak ciltten uzaklaştıramazsanız, bebeğin cildi tahriş olabiliyor.
Organic Babies & Children’ın Genel Müdürü Cüneyt Akpınar, çocuğunuzun şampuanının birçok araştırmada zararlı olarak nitelenen paraben, lanolin, sodyum lauryl sulphate, propylene glycol, sentetik boya, petrokimyasallar, etil alkol, PABA, üre, PEG, DEA, TEA, tahriş edici maddeler, aşırı köpüren ajanlar içermemesi gerektiğinin altını çiziyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver