Bebek için isim nasıl seçilir? Bebeğe adını koyarken nelere dikkat edilir?

Bebeklere isim verirken en çok yapılan hatalar nelerdir?

Bebeğe isim seçerken hangi yanlışları yapmamalıyız ve neye göre nasıl bir isim seçmeliyiz?

Sponsorlu Bağlantılar

İsim seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Aylar öncesinden düşünülmeye başlanır, dede adı mı olmalı anneanne mi yoksa kendi seçtiğimiz isimlerden biri mi derken 9 ay boyunca neredeyse her an isim seçenekleri araştırlır.

Seçeceğiniz isim, bebeğinizin karakterini yansıttığı gibi anlaşılır ve kulağa hoş gelmesi de dikkat edilmesi gereken noktalardan.

Bebeğinize isim seçerken dikkat edilmesi gerekenler;

İsmin anlamı: Bebeğinize vereceğiniz isimde dikkat edilmesi gereken ilk nokta ismin anlamı. Karakterini yansıtacağı da göz önünde bulundurulursa, seçeceğiniz isimlerin pozitif anlamlar ifade etmesine dikkat edin.

Anlaşılır olması: Kısa, anlaşılır ve söylenmesi kolay bir isim tercih etmek, hem bebeğinizin ilerde zorluk yaşamamasını hem de çevrenizdeki insanların bebeğinizin ismini kolay telaffuz etmesini sağlayacaktır.

Unisex isimler: Deniz, Umut, Derya gibi hem erkek hem de kızlar da kullanılan isimleri tercih etmemeniz ilerde isim ile ilgili yaşanacak yanlış anlaşılmaların önüne geçmesini sağlayacaktır.

Kulağa güzel gelmesi: Onca seçenekten sonra yine de çocuğunuza vereceğiniz ismi seçemiyor ve kararsız kalıyorsanız, içlerinden seslendirme denemesi yaparak kulağa en hoş geleni seçmeniz size kolaylık sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum

Cevap Ver