Bebek Gençlik Hormonu, Dhea Gençlik Hormonu, Dhea Hormonu

dhea hormonu nedir, erkek gençlik hormonu, gençlik hormonu, gençlik hormonu dhea

Gençlik hormonu nedir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Vücudumuz tarafından salgılanan birçok çeşit hormon bulunmakta ve bu hormonlar kan vasıtasıyla mütenevvi hücrelere ulaşıp metabolik olayları düzenleyerek vücudumuz için önemli işler başarmaktadırlar. Gençlik hormonu (tıp dilindeki adı ile DHEA)’ da bu hormonlardan bir tanesi olmakta ve vücudumuzun uzun bir süre genç ve diri kalmasını, özellikle de strese karşı yaşlanmaları ortadan kaldırmaktadır.

 

Stres her türlü zararı olan, kişiyi hem ruhen hem de bedenen çökerten bir duygu olduğu için stresten her daim uzak kalmak gerekir. Stresten uzak kalmak ve stresin vücudumuza zarar vermemesini sağlamak için bağışıklık sistemini güçlü tutmak, doğal bir ortamda yaşam sürdürmek, sağlıklı ve düzenli beslenmeye dikkat etmek gerekir. Bunların yanı sıra vücudumuzu stresten koruyan birde gençlik hormonu bulunmaktadır. Hem de tüm bunlara rağmen gençlik hormonu stresten uzak kalmamız için son derece etkilidir. Vücudun salgılamış olduğu gençlik hormonu hdea, stres için en doğal çözümdür. Strese karşı doğal bir bağışıklık kazandıran gençlik hormonu bedenimizin uzun yıllar boyunca genç kalmasına yardımcı olur.

Streslendiğimiz zamanlar vücudumuz kortizon salgılamaya başlar. Stresin şiddeti arttıkça kortizon salınımı da artacak ve bedenimiz ciddi zararlar görecektir. İşte tam bu noktada gençlik hormonu dhea devreye girerek stresi ortadan kaldırmaya ve kortizon salınımını durdurmaya başlar.

Gençlik hormonu böbrek üstü bezleri tarafından salınır ve cinsel hormonların başıdır. Yaş ilerledikçe dhea gençlik hormonu azalmaya, stres artmaya ve yaşlanmada hızlanmaya başlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver