Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Anlaşılır-Bebek Cinsiyeti Kaçıncı Haftada Belli Olur Hakkında Bilgi

Aşağıda Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Anlaşılır-Bebek Cinsiyeti Kaçıncı Haftada Belli Olur ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Anlaşılır-Bebek Cinsiyeti Kaçıncı Haftada Belli Olur
bebek cinsiyeti ne zaman belli olur

bebek cinsiyeti ne zaman belli olur

Doğacak olan bebeğin cinsiyetinin tespiti çeşitli faktörlere bağlıdır. Bebeğin cinsiyetinin belli olmasında belki de en önemli faktör, bebeğinizin cinsiyeti tespit etmek için kullanacağınız özel bir yöntemdir. Bebeğinizin cinsiyeti tespit ederken kullanılacak yöntemler aslında çok çeşitli olmamasına rağmen bu yöntemlerin doğruluk ve tutarlılık açısından büyük farklılıklar gösterebildiğini söyleyebiliriz.

 

Bebeğinizin cinsiyetini tespit etmek için yapılabilecek olan en isabetli test mniyosentez veya koryon villus örneklemesi (CVS) olduğu bütün uzmanlarca kabul ediliyor. Amniyosentez ya da koryon villus biyopsisi-CVS aslında bebeğin cinsiyet tespitinden ziyade başka amaçlar için yapılması olasılığı daha yüksektir. Ancak, test yapıldıktan sonra anne rahminden ve bebekten elde edilecek olan genetik materyal, bebeğinizin cinsiyetini anlamak ve tespit etmek için analiz edilebilir. Amniyosentez genellikle gebeliğin 14. ve 20. hafta arasında uygulanan bir tetkik yöntemi olmasına karşın CVS genellikle hamileliğin 10. hafta ve 13. hafta arasında tatbik edilmektedir.

Bu testlerin ötesinde, bebeğinizin cinsiyeti tespit etmek için başka yollar da vardır. Bebeğinizin cinsiyetini tespit etmek mümkün iddiasında satın almak için kan testleri vardır. Bu testler, gebeliğin 6. haftasında bile bebeğin cinsiyetini tespit edebildiklerini iddia etmekte ve yanılma durumunda müşterilerden alınan ücretin iadesini bile kabul etmektedirler. Ancak, bu testlerin doğruluğu konusunda yeterli bir bilimsel inceleme yapılmamıştır.

Utrason, belki de bebeğinizin cinsiyetini tespit etmek için kullanılan en yaygın yoldur. Ultrason ile bebeğinizin cinsiyetini muhtemelen 16 ile 20. haftalardan evvel öğrenmenin pek olanağı yoktur. Ultrason yöntemi ile bebeğin cinsiyetinin isabetli bir biçimde tespit edilmesi için bir çok etkenin uygun olması gerekmektedir. Misal olarak rahim duvarı kalınlaşması olan anne adaylarının ultrason ile bebek cinsiyeti tespiti yanlış sonuçlar verebilmektedir. Ancak ultrason yöntemi ile 20. haftadan itibaren bebeğin cinsiyetinin % 90 isabetle tahmini mümkün olabilmektedir. Yani bebeğin cinsiyetini anlayabilmek için anne adaylarının 20. haftaya kadar beklemeleri gerekecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver