Bazalt Nedir Hakkında Bilgi

Bazalt Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Bazalt Nedir, Bazalt Ne Anlama Gelir, Bazalt Ne Demektir, Bazalt Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Bazalt ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bazalt Anlamı

Koyu renkli lavlardan oluşmuş, ağır bir magmatik kayaç. Dünyanın her tarafında rastlanır. Çok ince taneli dokusu içinde bulunan görece büyük (ama gözle farkedilmesi zor) kristaller genellikle olivin (yeşil, camsı), piroksen (siyah, parlak) ya da plajiyoklazdır (beyaz-gri). Ana kütlesi genellikle yarı yarıya feldispatlar ve demir-magnezyum mineralleridir. Sütun biçiminde sivri yapılanmalar gösterdiği gibi, binlerce kilometre karelik platoları da kaplayabilmektedir. Hawaii gibi volkanik kökenli okyanus adalarının çoğu bazalttan oluşur.

Konu ile ilgili aramalar: Bazalt Nedir Bazalt ödev ara Bazalt kelime anlamı Bazalt sözlükte ara Bazalt ansiklopedi bilgi bankası ara Bazalt ne demek Bazalt neye denir

Bazalt ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver