Baykuş Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Baykuş Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Baykuş Nedir, Baykuş Ne Anlama Gelir, Baykuş Ne Demektir, Baykuş Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Baykuş ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Baykuş Anlamı

Baykuş Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Kuşlar sınıfının, gece yırtıcıları (Strigiformes) takımının, baykuşlar (Strigidae) familyasındaki türlere verilen genel ad. Boyları türlere göre 19-70 cm arasında değişmektedir. Bedenleri tıknaz, başları büyük, kanatları uzun ve kuyrukları kısadır. Gagaları kısa ve dipten itibaren çengel gibi kıvrıktır. Gözleri çok büyük ve gelişmiş olup çok az ışıkta bile iyi görürler. Büyük bir kısmı gece yaşar. Genellikle et, özellikle küçük omurgalıları (fare, tavşan, kertenkele, kaplumbağa gibi), solucan ve böcekleri yerler. Avlarını görme ve işitme duyularıyla bulur, pençeleriyle yakalar. Avustralya ve bazı okyanus adaları dışında tüm dünyaya yayılmışlardır. Ülkemizde 9 kadar türü bulunur.


Konu ile ilgili aramalar: Baykuş Nedir Baykuş ödev ara Baykuş kelime anlamı Baykuş sözlükte ara Baykuş ansiklopedi bilgi bankası ara Baykuş ne demek Baykuş neye denir

Baykuş ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver