Basur Lazerle Tedavi, Basur Nasıl Tedavi Edilir, Hemoroit Hastalığı Tedavisi

hemoroit hastalığının lazerle tedavisi, hemoroit nasıl tedavi edilir, hemoroit tedavisi, lazerle basur tedavisi

Lazerle hemoroit tedavisi

Halk arasında basur veya mayasıl olarak ifade edilen Hemoroit hastalığı, makat çevresindeki şikayetlerin yanı sıra bir takım sağlık problemlerinden de husule gelebileceğinden ve  günümüzde sık yaşanan bir sorun olduğundan tedavisinde önemli gelişmeler kaydedildi. Hemoroit tedavisinde uzman hekimler artık lazer uygulaması kullanabileceklerini açıkladılar. Şikayetlerin tek başına gözlenebildiği gibi başka hastalıkların da habercisi olabileceğini söyleyen Memorial Hizmet Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Kemal Hünerli lazerli basur tedavisi hakkında şu açıklamaları yaptı.

Sponsorlu Bağlantılar

“Cerrahi bir işlem gerektiren 3. ve 4. derece hemoroit yastığının çıkarılması durumunda, lazer tedavisi hastanın ağrılı dönemlerinin geçmesi açısından iyi bir sonuç verecektir. Lazer hemoroidoplasti veya genel anestezi altında, kontrollü lazer enerjisi uygulanarak hemoroit yastıkçıkları içeriden yok edilir. ”

Op. Dr. Kemal Hünerli anal kanalın üst kısmında bulunan damarların genişlemesiyle yumru haline gelmesinden kaynaklanan hemoroitin, gebelik, doğum, hareketsiz yaşam, bir takım spor etkinlikleri, ishal, kabızlık, alkol kullanımı, kalın bağırsak kanseri gibi çeşitli nedenlerle husule geldiğini belirtti. Hemoroitin tedavisinde erken tanı ve tedavinin de son derece önemli olduğunu uzman hekim, bu sorunun ciddiye alınması ve muhakkak tedavi edilmesi konusunda hastaları uyarıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver