Başlata Program Ekleme [Windows7, XP, Vista]

Windows 7, Windows xp ve Windows Vista için Başlata program kısayolu eklemenin yolu hep aynıdır. Başlata nasıl program ekleneceğini EnBasit şekilde anlatıyorum.

http://enbasit.com/enbasityolu.png

Sponsorlu Bağlantılar
  1. Eğer masaüstünüzde kısayolu olan bir programı başlata eklemek istiyorsanız, masaüstündeki bu kısayol ikonunun üzerine gidin ve sağ tıklayın. Eğer başlata eklemek istediğiniz programın kısayolu masaüstünüzde yoksa, o zaman “C” sürücüsünün içindeki “Program Files” klasörüne giderek programınızın olduğu klasörü bulun ve bu klasörün içindeki programın kısayolu üzerine sağ tıklayın.
  2. Açılacak menüden “Başlat Menüsüne Sabitle” seçeneğini tıklayın. Hepsi bu kadar. Ben Windows Live Messenger programının bulunduğu klasöre giderek oradan sağ tıklayıp başlat menüsüne ekledim. Bunu aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

    Not: Aynı şeyi başlat menüsünden de yapabilirsiniz. Başlat a tıklayın, oradan en alttaki “tüm programlar” a tıklayın. Açılacak klasörlerden hızlı başlata eklemek istediğiniz programın klasörünün içine girin ve programı çalıştırma ikonuna sağ tıklayarak “Başlat Menüsüne Sabitle” ye tıklayın. Hepsi bu kadar.
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver