Baskı Devre Nedir, Nerlerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Baskı Devre Nedir, Nerlerde Kullanılır

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Baskı Devre Nedir, Baskı Devre Ne Anlama Gelir, Baskı Devre Ne Demektir, Baskı Devre Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Baskı Devre ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Baskı Devre Anlamı

Baskı Devre Nedir, Nerlerde Kullanılır
İletken bağlantıları ve bazı parçaları yalıtkan bir taban üzerinde oluşturulmuş, levha biçiminde elektronik devresi. Çok ince, ayrıntılı olarak hazırlanabilen, seri üretime elverişli, sağlam devrelerdir. Taban malzemesinin seçimi uygulama alanına bağlıdır. Yüksek frekansta çalışacak devreler için yalıtkanlığı fazla, yüksek sıcaklıkta çalışacaklar içinse, minerallerle güçlendirilmiş tabanlar kullanılır.

Basılı devrenin elde edilmesi için, taban çok ince bir iletken tabakayla (genellikle bakır) sıvanır ve devre şemasını içeren bir fotoğraf filmi aracılığıyla bu tabakanın bir bölümü, asitten etkilenmeyen bir maddeyle kaplanarak geri kalanı asitle indirilir. Basılı devre, taban üzerine, iletken bir mürekkeple devrenin doğrudan çizilmesiyle de elde edilir. Tabanın her iki yüzünde de devre bulunan iki taraflı basılı devreler yaygındır. Aralarında ince yalıtkan tabaka bulunan çok katlı basılı devreler de yapılmaktadır.


Konu ile ilgili aramalar: Baskı Devre Nedir Baskı Devre ödev ara Baskı Devre kelime anlamı Baskı Devre sözlükte ara Baskı Devre ansiklopedi bilgi bankası ara Baskı Devre ne demek Baskı Devre neye denir

Baskı Devre ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver