Basen Yağlarından Meme, Estetikle Meme Yaptırma, Göbek Yağından Meme

meme estetiği, meme yapma ameliyatı, meme yapma estetiği, vücut yağlarından meme nasıl yapılır

Yağ dokularından meme yapılıyor

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kanser hastalıklarının bir çeşidi olan meme kanseri, kadınların hayatına kabus gibi çökmeye devam ederken, kanserden memesinin birini yada ikisini kaybeden kadınlarda psikolojik sorunlar yaşamaya devam ediyor. Uzmanların durmak bilmeyen araştırmaları sonucunda ve teknolojinin de iyice ilerlemesi, artık kadınların yüzünü güldürüyor. Meme kanserinden memelerini kaybeden kadınların kendi yağ dokularından yeniden meme yapılıyor.

 

Uzmanların, yağ enjeksiyonu ile meme yapma yöntemleri başarıyla sonuçlandı. Geçtiğimiz sene meme kanserinden göğsünün birini kaybeden bir kadına bu yöntem uygulanmış ve başarıyla sonuçlanmıştır. Liposuction yöntemi ile kendi yağ dokunuz alınıp bir takım işlemlere tabi tutularak göğse naklediliyor. Basen ve göbek gibi yağ dokusunun fazla olduğu bölgelerden yağ dokuları alınarak transfer gerçekleşmektedir.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zekeriya Tosun yağ dokularından meme yapma yöntemini şöyle açıkladı: “Eğer hastalarımızın yeterli karın cildi varsa, bu karın cildinden ve dışarıya ait hiç bir yabancı cisim koymadan meme yapılması mümkün. Böylece hastalarımız hem fazla olan yağlarından kurtulmuş oluyor, hem de bu doku memeye kaydırılarak yeni bir meme elde edilmiş olunuyor. Sonuçta da hastanın psikolojik sıkıntısını azaltan ve sosyal hayata uyumunu kolaylaştıran ameliyat gerçekleştiriliyor”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver