Basen eritme hareketleri, basen zayıflatma egzersizleri Hakkında Bilgi

Aşağıda Basen eritme hareketleri, basen zayıflatma egzersizleri ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Basen eritme hareketleri, basen zayıflatma egzersizleri

Basen bölgesi kadınların kilo vermede en fazla zorlandıkları ve kolay zayıflama sağlayamadıkları bölgesel kiloların biriktiği bölgelerdir. Her ne kadar egzersizle ya da titreşimli zayıflama aletleri gibi değişik zayıflama ürünleri ile kısmen basen bölgesi yağları eritilebilse de muhakkak basen eritme hareketleri ve egzersizlerinin uygulanması şarttır. Bu nedenle özellikle vücudun alt kısmını çalıştıracak ve basen, kalça, baldır bölgesindeki büyük kas kütlelerini harekete geçirerek o bölgelerin yağlarını yaktıracak basit egzersizler e ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yazıda sizlere önereceğimiz bir takım basen eriten hareketler ile hem kalça hem de basen zayıflatma şansını bulabileceksiniz.
//
Basen eritme hareketleri mümkün olduğunca yavaş ve doğru yapılmalıdır.

Basen eritme hareketleri icra edilirken, basen bölgenizin çalıştığını ve bölgesel zayıflama yaşayacağınızı, o bölgenin çalıştığını yanmasından ve acımasından anlayabilirisiniz.

1.Yan yatarak sağ dizininizi ters L pozisyonuna getirin, sol bacağınız yerde ve düz olsun.Sağ ayağınızı L şeklini bozmadan 90 derece yukarı kaldırın ve diğer dizin hizasına getirin. Bu basen eritme hareketi her bacak için 10 defa hareketi tekrarlanacaktır.

2.Sağ elimizle duvara dayanıyoruz.  Sağ ayağınızı yere sabitleyin.Sol bacağımız sıkı ve gergin bir biçimde ayağınızı olabildiğince yukarıya kaldırın.  Bu basen eritme hareketi her bacak için 10 defa hareketi tekrarlanacaktır.

3. Basenleri eritmek ve zayıflatmak için  yapılabilecek basit egzersiz hareketleri :

a) Mindere ellerinizi dayayın kollarınız düz olsun.

Dizlerinizden biri de 90 derce açıyla minderde olsun.

Diğer dizinizi göğsünüze çektikten sonra bacağınız düz bir biçimde geriye ve yukarıya kadar kaldırıp kalçanızı sıkın bu hareketi 5 defa yapın.

b) Bir önceki poziyonunuzu bozmadan dizinizi 90 derece kıvrık biçimde yana ve yukarı doğru açın ve diğer dizininiz hizasına getirin.Bu harekti de 5 defa yapın.

c) Bir önceki gibi minderdeki poziyonunuzu bozmadan ; Ayağınızı dizden yukarıya doğru itin ve kalçayı sıkıştırın.Bu hareketi de 5 defa yapın.
//
Böylece 15 sağ 15 de sol bacağınızı için bu hareketleri yaparak basenleri eritebilir, kalçaları sıkılaştırabilirsiniz.

Basen eritme egzersizleri olabildiğince yavaş yapılmalıdır.

Basen eritme egzersizleri videosu izlemek için buraya tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver