Başarılı Olmak İçin Mutlu Olun

Birçoğumuz mutlu olmak için başarılı olmamız gerektiğini düşünürüz. İşimizde terfi etme isteğimiz ve okuldan mezun olma çabamız hep mutlu olma isteğimizin bir sonucudur. Fakat okuduğum güzel bir makalesinde, yazar Author Shawn bu formülü tersine çevirmeyi öneriyor. Büyük başarılar yakalamak için şimdi mutlu olmaya başlayın!

Sponsorlu Bağlantılar

Bu felsefenin yani “mutluluk avantajı” nın faydasını işte görebilirsiniz. Psychology Today sitesinden yazar Achor, mutluluğun daha büyük başarılara yol açtığını yazıyor.

 Beyin pozitif olduğu zaman   ilişki, iş ve eğitim alanındaki alacağımız sonuçlar gelişim gösterir.  Yalnızlık, işsizlik, işte çalışma ve okuma gibi durumlarla başa çıkmak için mücadele ederken arada kendinizi mutlu edebilmeyi başarırsanız, tüm hedeflerinize ulaşma şansınızı büyük oranda artırırsınız.  Daha fazla mutluluk da bunun getirilerindendir.

Fakat mutluluk çalışma gerektirir. Beyinlerimizi pozitif olması için eğitmek zorundayız.  Tıpkı bir alışkanlık gibi, daha fazla başarı kazanmak amacıyla mutlu olmak için her gün çok iyi olduğunuz üç şeyi bir kağıda yazın veya iki dakikanızı ayırarak yetenekli ve başarılı olduğunuz şeyleri düşünün.

Okumuş olduğum makale mutlu olma praktisi için sadece  bir kaç yöntem öneriyor, fakat sizin bildiğiniz değişik yollar varsa bunu yorumlarda görmek isteriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver