Baş Dönmesi Nasıl Geçer, Baş Dönmesi Tedavisi, Meniere Hastaları Ne Yapmaları

Meniere hastalığı, meniere hastalığı tedavisi hakkında, meniere hastalığının tedavisi, meniere nasıl geçer

Meniere hastalığının tedavisi var mı?

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Meniere yani vertigo hastalığı, şiddetli baş ağrısı, baş dönmesi ve kusma hissi gibi belirtilerle atalar şeklinde bazen bir saat, bazen bir gün bazen de bir hafta boyunca husule gelerek meniere hastalarına oldukça zor ve sıkıntılı günler yaşatır. Hastaların günlük faaliyetlerini anormal derece etkileyen meniere hastalığın tedavisinin olup olmadığını merak edenler için açıklıyoruz.

Meniere (vertigo) hastalığının ne yazık ki ne tür bir sorundan kaynaklandığı bilinmediğinden dolayı kesin bir tedavi yöntemi de bulunmamaktadır. Ancak bu hastalığı yaşayan kişilere meniere hastalığının sebep olduğu sorunları hafif atlatmaları için bir takım ilaçlar verilir. Ancak bu ilaçlar hastalığı tedavi etmemekte sadece atakların hafif atlatılmasını sağlamaktadır.

Meniere hastalığının tedavisi hakkında uzmanların önerileri, hastanın ataklar öncesi ne yaptığına dikkat etmesi ve atak oluşumunu tetikleyen davranışlarda bulunmamasıdır. Ne yediğinize, ne içtiğinize ve ne tür bir duygu içinde olduğunuza kısacası yaptığınız her türlü davranışı bir yere not ederseniz, hastalığı tetikleyen durumları anlayabilir ve bu yaptıklarınızdan uzak durarak atak gelmesini azaltabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver