Baş Ağrısı Neden Oluşur, Baş Ağrısı Nedenleri Baş Ağrısı Neden Olur, Baş Ağrısının Nedeni

baş ağrısının nedenleri, baş ağrısının sebebi, baş ağrısının sebepleri nelerdir,

Baş ağrısının sebepleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Günlük yaşantımıza kattığı olumsuz etkileriyle öne çıkan baş ağrısı, mütenevvi nedenlerden ötürü ortaya çıkmakta ve çıktığı anda da baş ağrısına maruz kalan kişinin hemen hemen tüm gününü zehir etmektedir. Daha çok yaz aylarında maruz kaldığımız baş ağrısı hakkında uzmanlar sebebini şöyle açıkladılar:

 

Havaların ısınması özellikle migreni tetikler. Bilimsel bir araştırmaya göre de hava sıcaklığının her 3,5 derece artması baş ağrılarının ortaya çıkmasında önemli bir sebeptir. Hele ki yağmur öncesi havanın baskın olması baş ağrımasına yol açan bilindik sebeplerdendir.

Bayanların saçlarını çok sıkı toplamaları, başı sıkan tokaların, saç bantlarının veya şapkalarının kullanımı baş ağrısı sebepleridir. Ayrıca ağır kokulu parfümlerin kullanımı sinir sistemini etkilediği için ağır kokularda baş ağrılarını tetikler.

Egzersiz sağlık için haftada en az 3 kez yapılması gereken aktivitelerdendir. Ancak egzersizin fazla yapılması bedeni aşırı yormasının yanı sıra baş ağrılarına da yol açar. Sekste dahil olmak üzere vücudu yoran aktivitelerde bulunma baş, boyun ve saç derisinde yer alan damarların şişmesine yol açacaktır.

Duruş bozuklukları da kasların dengesiz durmasından dolayı ağrıya sebep olan hususlardır. Ayrıca sigara kullanmak beyindeki damarların daralmasına neden olduğu için bu da baş ağrısı sebepleri arasındadır

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver