Baş Ağrısı Nasıl Geçer, Baş Ağrısının Tedavisi, Sıcak Havalarda Ağrıyan Başa Ne Yapmalı

sıcak havalarda baş ağrısı, sıcak havalarda baş ağrısını önleme, sıcaklarda baş ağrısı, sıcaklarda baş ağrısını geçirmek için

Sıcaklarda baş ağrısını önlemek için

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Havadaki sıcaklığın artmasıyla birlikte birtakım sağlık sorunlarının baş göstermesi ve var olan sorunlarında artması tıbben normal karşılanan bir durumdur. Bazı insanlar ne kadar bunun farkında olmasa da havadaki sıcaklığın yükselmesi yakınmalarında artma sebebidir. Özellikle de baş ağrıları yaz sıcaklarında en çok yakınılan sorunların başında yer alır. Eğer ki kişide baş ağrısı yapan başka bir sorun yoksa, yaz aylarında baş ağrısının tek nedeni havanın sıcaklığıdır.

Baş ağrılarınızın sıcak havadan oluştuğuna eminseniz bir takım önlemler alarak sıcaklarda baş ağrısı çekmeyi önleyebilirsiniz. Ani sıcak artışları, kıyafet seçimi ve yetersiz sıvı alımı yaz aylarında baş ağrısı yapan en önemli faktörlerden olduğu için, öncelikle aşırı sıcakta bulunmamaya, doğru kıyafet seçmeye ve bol bol su içmeye özen göstermelisiniz.

Sıcak havalarda baş ağrısını önlemek için diğer yapılması gerekenlerde şöyledir;

  • Güneş ışınlarının dik geldiği saatler arasında (öğlenleri) kesinlikle dışarı çıkılmamalıdır. Dışarı çıkmak zorunda kaldığınızda da güneşin altında fazla durmamalısınız. Kendinizi ve bilhassa başınızı güneşin sıcağından korumaya ihtimam gösterin. Şapka ve şemsiye kullanarak sıcağın etkisini kırın.
  • Aşırı sıcaktan soğuğa, soğuktan da aşırı sıcağa geçmemeye dikkat etmelisiniz. Ani ısı değişimleri de baş ağrısı yapar.
  • Aşırı sıcaktan geldiğiniz zaman klimanın önüne geçmeyin.
  • Soğuk su ve soğuk ayran tüketin.
  • Alkol tüketimini azaltın.
  • Sponsorlu Bağlantılar

    Cevap Ver