Barmen ne iş yapar, nasıl olunur, ne kadar maaş alır 2013-2014

Etiketler: Barmen, Barmen hakkında, Barmen ile ilgili bilgi, Barmen mesleği, Barmen nasıl olunur, Barmen olmak için, Barmen olmak için hangi okulu okumalı, Barmen özellikleri, Barmen ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,

 

Barmen Görevleri
İçki, bardak vb. malzemeleri yerleştirir, düzenini sağlar. Müşterilerinin içki siparişlerini alır, İsteğe göre içkiyi hazırlar ve servisini yapar, Barda ki içki stoklarını ve diğer malzemeleri kontrol eder ve eksiklerin tamamlanması için gerekeni yapar, satılan içkilerin parasını alır ve çalışma süresinin sonunda hesabı ilgililere teslim eder, çalıştığı mekânın temizliğinden ve düzeninden sorumludur.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Barmen Kullanılan Malzemeler
Kokteyl karıştırma bardağı, Kokteyl karıştırma kaşığı, çubuğu Süzgeçler, Mikser – karıştırıcı, Buz çekici, Buz kırma makinesi, Meyve presi, Şampanya kovaları, Damlalık, ölçek, Mantar çıkarıcı vb., çeşitli içkilere uygun bardaklar, kuruyemişler, çerezler ve içecekler.

 

Barmen Özellikleri
Barmen-barmaid olmak isteyenlerin; Bedence sağlıklı, dayanıklı, ellerini çabuk ve ustalıkla kullanabilen, başkaları ile iyi iletişim kurabilen, güler yüzlü, nazik, sabırlı, sır tutabilen kendisini ve çevresini temiz ve düzenli tutmaya özen gösteren,kimseler olmaları gerekir. Sağlıklı iletişim kurabilen ve esprili olmak,yabancı dil bilmek başarıyı artırıcı özelliklerdir.

 

Barmen Çalışma Alanları
Barmenler çeşitli otellerde, eğlence yerlerinde, restoranlarda ve cafe-barlarda görev yaparlar. Bu meslekte kadınların barmaid olarak çalışmaları oldukça yeni bir durumdur. Barmenlik eğitimi gören bir kimsenin iş bulma şansı yüksektir.

 

Barmen Okulu
Ülkemizde Barmen/Barmaid olabilmek kişinin tamamen özel ilgisi doğrultusunda gelişmektedir. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında yiyecek içecek hizmetleri alanı bar dalında eğitimi verilmektedir

Barmen Okulu Kaç Yıllıktır

Milli Eğitim Bakanlığınca verilecek eğitimin süresi örgün eğitimde 4 yıl, yaygın eğitimde ise kursun öğretim programına göre kursu açan kurumlarca belirlenir. Meslek Yüksekokullarında 2 yıldır.


Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver