Barbados Nedir Nerededir, Ülke Yönetimi Ve Başkenti Hakkında Bilgi

Barbados Nedir Nerededir, Ülke Yönetimi Ve Başkenti

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Barbados Nedir, Barbados Ne Anlama Gelir, Barbados Ne Demektir, Barbados Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Barbados ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Barbados Anlamı

Barbados Nedir Nerededir, Ülke Yönetimi ve Başkenti
Resmî adı Barbados, başkenti Bridgetown olan ülkenin, nüfusu 259 248 kişi (2000), yüz ölçümüyse 430 km2dir. Meşrutî monarşiyle yönetilen ülkenin para birimi Barbados dolarıdır. Hristiyan bir ülke olup resmî dili İngilizcedir. Barbados, Atlas Okyanusu’nda, Batı Hint Adaları’nın uzak doğusundadır. En yakın komşuları, güneybatıda Grenada, Trinidad ve Tobago’dur. Ülkenin kişi başına düşen ulusal geliri 11 200 $’dır (1999). Zorunlu eğitim süresi 12 yıl olup ortalama insan ömrü 76 yıldır.

Barbados’un en büyük kenti başkenti olan Bridgetown’dur. En yüksek dağı Hillaby Dağı (340 m), en uzun ırmağı Constitution ırmağıdır. Atlas Okyanusu’nda yer alan adanın çevresi mercan adacıklarıyla çevrilidir. En yüksek noktası olan Hillaby Tepesi’nin bulunduğu kuzey bölgesinin dışında alçak ve düzdür. Tropikal iklim egemendir. Kışlar kuru, yazlar yağışlı geçer. Tropik ağaçların yanı sıra, büyük bölümü fundalıklarla kaplıdır.

Şeker kamışı, mısır tarım ürünleridir. Ülkenin endüstrisi rom, melâs, turizm üretimine dayanır. Ülkenin başlıca kentleri arasında Bridgetown, Speightstown, Holetown, Bathsheba ve The Crane sayılabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Barbados Nedir Barbados ödev ara Barbados kelime anlamı Barbados sözlükte ara Barbados ansiklopedi bilgi bankası ara Barbados ne demek Barbados neye denir

Barbados ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver