Balyoz Davası Kim Ne Kadar Hapis Cezası Aldı Balyoz Davası Sonucu Balyoz Davası Kaç Yıl Ceza Aldılar

Balyoz Davası Kaç Yıl Ceza Aldılar,

 

Dün akşam açıklanması beklenen karar mahkeme heyeti tarafından bugün açıklanacağı belirtilmişti. Merakla bu gün beklenen karar açıklandı. Herkesi şaşkına döndüren kararda sadece 34 kişi beraat etti 330 kişi ise ceza aldı.

Sponsorlu Bağlantılar

Balyoz Davasında 18 Yıl Hapis Cezası Alanlar; MHP Milletvekili Korgeneral Engin Alan, eski 1. Ordu Komutanı emekli orgeneral Ergin Saygın ve eski Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı ise 18 yıl hapis cezası aldı.

Eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Şükrü Sarıışık’ı, emekli Koramiral Kadir Sağdıç, Koramiral Abdullah Can Erenoğlu, Tuğamiral Fatih Ilgar, Koramiral Deniz Cora, Adana 6. Kolordu Komutanı emekli Korgeneral Nejat Bek, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Ahmet Feyyaz Öğütçü, emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri, Koramiral Abdullah Can Erenoğlu ve Albay Cemal Temizöz de 18 yıl cezasına çarptırıldı.

Balyoz Davasında 16 Yıl Hapis Cezası Alanlar; Emekli Albay Dursun Çiçek, askeri hakim Ahmet Zeki Üçok, eski HAVELSAN Genel Müdürü Ömer Faruk Ağa Yarman ve Ömer Faruk Ağaryaman ise 16 yıl hapis cezası aldı.

Recep Tayyip Erdoğan Balyoz Sonucu Hakkında Ne Dedi?

“Bu konuyla ilgili bi açıklama yapmam doğru olmaz. Gerekçeyi gördükten sonra, mahkeme kararından sonra Yargıtay süreci var. Bunu da görmek durumundayız. Tüm temennimiz buradan haklı bir kararın çıkmış olmasıdır. Bunu temenni ederiz.

Devam eden süreç söz konusudur. Bu süreçten sonra ortaya ne çıkar onu bilemem. Gerekçeyi gördükten sonra değerlendirme yapma imkanına sahip olabiliriz. O gerekçeyi görmeden birşey söylemek doğru olmaz.

Şunu çok çok iyi bilmemiz gerekiyor. Benim şu anda en önemli gündemim partimin büyük kongresi. Bu kongrede tüzüğümüzün gereği son dönem genel başkanlığım oluyor. Partimize güç katacak, adeta bir hücre yenilenmesi getirecek, bayan arkadaşlarımızla da yüzde 30′u koruyacak bir parti yönetimi oluşturulacak.”

Hükümet Balyoz Davası Sonucu Hakkında Ne Dedi?

Mahkemenin Balyoz Davası kararının ardından ilk tepkiler hükümet ve ana muhalefet tarafından geldi. Hükümet adına konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, kararın nihai olmadığını belirtirken, duruşmayı izleyen CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, hukuk katliamı yaşandığını belirtti.

Hükümet kanadından ilk tepkiyi veren Bozdağ, cezaların kesinleşmiş olmadığını ve Yargıtay safhasının beklenmesi gerektiğini söyledi.

Etiketler: :
balyozda kaç kişi

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver