Balkanlar Nedir Neresidir, Nerededir? Hakkında Bilgi

Balkanlar Nedir Neresidir, Nerededir?

Balkanlar Nedir Neresidir, Nerededir?
kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Balkanlar Nedir, Balkanlar Ne Anlama Gelir, Balkanlar Ne Demektir, Balkanlar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Balkanlar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Balkanlar Anlamı

Yugoslavya (bugünkü Sırbistan-Karadağ), Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Makedonya, Arnavutluk, Bulgaristan, Romanya, Moldova Yunanistan ve Trakya’yı içine alan bölge.

On dokuzuncu yüzyılda kullanılmaya başlanan ?balkan’ kavramı, Türkçede sık ormanlarla kaplı sıradağ anlamına gelir. Balkanların sınırları, kuzeyde Tuna ve Sava ırmakları, doğuda Karadeniz, güneyde Akdeniz ve Ege Denizi, batıda Adriyatik denizidir. Yüz ölçümü yaklaşık 750 000 km2, nüfusu yaklaşık 80 milyon kişidir (1991). Yirminci yüzyılın başlarına kadar Osmanlı devleti egemenliği altında olan Balkanlar, daha sonra birçok devlete ayrılmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Balkanlar Nedir Balkanlar ödev ara Balkanlar kelime anlamı Balkanlar sözlükte ara Balkanlar ansiklopedi bilgi bankası ara Balkanlar ne demek Balkanlar neye denir

Balkanlar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver