Balık yağı kapsülüyle zayıflama kullanımı-Balık yağı kapsülü neye iyi gelir-Balık yağı kapsülünün faydaları nelerdir Hakkında Bilgi

Aşağıda Balık yağı kapsülüyle zayıflama kullanımı-Balık yağı kapsülü neye iyi gelir-Balık yağı kapsülünün faydaları nelerdir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Balık yağı kapsülüyle zayıflama kullanımı-Balık yağı kapsülü neye iyi gelir-Balık yağı kapsülünün faydaları nelerdir

Balık yağının faydalarını şu çarpıcı örnek ile vermek mümkündür. Dünyanın en obez hayvan ırkı olan kutup ayısı, soğuk iklim koşullarından dolayı vücut ağırlığının 2 katı kadar yap depolamaktadır. Bu miktar bir insan için ölümcül obezite riski olarak tanımlanırken ayılarda damar tıkanıklıkları ve kalp krizine bağlı hiç bir hastalık görülmez. Bilim insanları bunu araştırdıklarında ayıların sağlık kaynağının balık eti ve balık yağı içerisinde bulunan omega 3 ve omega 6 yağ asitleri olduklarını görüyorlar. Balık yağını doğal haliyle muhafaza etmek zor olduğu için balık yağı kapsülü şeklinde tüketimi daha yaygındır. Balık yağının faydaları ve yararı hakkında bir kaç şey söylenecek olursak:

Kalbe iyi geliyor, kullananlar ölümcül kriz yaşamıyor.

İsveç’in başkenti Stockholm’deki Avrupa Kardiyoloji Derneği’nin kongresinde konuşan Prof. Dr. Martin Cowie, balık yağı kapsüllerinin kalbe iyi geldiğini ve çok sayıda kalp hastasını iyileştirebileceğini öne sürdü. Yapılan istatistiklere göre balık yağı kapsülü kullanan kalp hastası 500 bin kişiden 10 bini ölümcül bir kriz yaşamıyor.

Prof. Cowie, balık yağı kapsüllerinin ayrıca düzenli kullanıldığı takdirde, nefes darlığı ve hafıza problemlerine de faydası olduğunu açıkladı. Geçmişte yapılan çalışmalardan balık yağı, soya fasulyesi, kabak çekirdeği ve cevizde de bulunan Omega-3 yağ asidinin doğal bir damar koruyucu olduğu ve kalp hastası olanların onda birini bu hastalıklardan koruduğu biliniyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver