Balık Ve Yoğurt Birlikte Yenir Mi, Balıkla Yoğurt, Balıkla Yoğurt Yemek

balıkla yoğurt yemek için, balıkla yoğurt yemek zehirler mi, balıkla yoğurt yenir, balıkla yoğurt zehirler mi

Balıkla yoğurt yenir mi?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bir çoğumuzun çok sevdiği besinler arasında yer alan balığın yoğurtla birlikte tüketilmesi zehirlenmeye yol açacağı düşüncesinin yanlış olduğunu dile getiren beslenme uzmanları, balığın yoğurtla pekala yenilebileciğini vurguladılar. Sağlık bakanlığında bu konu üzerine yapmış olduğu açıklama beslenme uzmanları ile birebir örtüşüyor.

Sağlık bakanlığı faydalı besinlerin başında gelen balık için çok önemli açıklamalarda bulundu. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan balık, kemik ve diş sağlığında oldukça büyük bir öneme sahip. Omega3 bakımından zengin olan balık özellikle çocuklara haftada 2 defa yedirilmelidir.

Sağlık bakanlığının yapmış olduğu açıklamada balık ve yoğurdun birlikte yenmesi zehirlenmeye yol açmayacağı yöndeydi. Halk arasında süt ve süt ürünlerinin balıkla tüketilmesi zehirlenmeye yol açacaktır diye yanlış bir inanış bulunduğu söyleyen bakanlık, balığın taze olması durumunda yoğurtla bir arada tüketilmesi herhangi bir sağlık problemine sebep olmadığını vurguladı.

Balığın kalitelisi ve tazesi seçildiği sürece yoğurtla birlikte tüketilmesinde bir sorun yoktur. Balığın tazesinde gözleri parlak ve lekesiz, solungaçlarının kırmızı-pembe, pulları ve yüzgeçlerinin diri, derisinin gergin olması ve sert etli kısmına parmak ile basıldığında parmağın bıraktığı izin hemen düzelmesi gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver