Bal Maskesi Saç ve Yüz için Nasıl Kullanılır ve Hazırlanır Hakkında Bilgi

Aşağıda Bal Maskesi Saç ve Yüz için Nasıl Kullanılır ve Hazırlanır ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

 

bal maskesi nasıl yapılır

bal maskesi nasıl yapılır

Basında Ceyda Ateş’in güzellik sırrı olarak lanse edilen bal maskesi özellikle kuru ciltliler için uygulanan ama hemen her türlü cilt yapısına sahip kadınların rahatlıkla kullanabileceği bir doğal bakım maskesi olarak biliniyor. Sivilce tedavisinde kullanılabilen bal maskesi aynı zamanda yüzde oluşan kırışıklıkları ve çökmeler, yüz sarkmalarını yok edebiliyor. Balın içerisinde bulunan şifalı maddelerin cildi gençleştirici etkisi Kleopatra tarafından bile bilinmekteydi. Bal tarihin tüm dönemlerinde kadınlar için bir güzellik ve bakım mucizesi olagelmiştir.

Bal maskesi hazırlama aslında bir tek formül kullanılarak yapılmıyor. Aspirin, yoğurt, muz, elma sirkesi, civanperçemi limon, yumurta sarısı, zeytinyağı süt gibi cilde faydaları bilinen bir çok bitkisel malzeme de bal maskesine eklenebiliyor. Kadınlar Kulübü gibi paylaşım sitelerinde yaptığımız araştırmada bal maskesi kullananlar gerçekten bu maskenin doğal mucizevi etkilerinden son derece memnunlar.

Bal maskesi tarifleri nasıl yapılır ve uygulanır:

Bal maskelerinin değişik çeşitleri vardır. Bunlardan en yaygın kullanılan iki tanesinin yapılışı ve hazırlanışını sizlerle paylaşacağız. Balda bulunan proteinler bir yönüyle cildi beslerken diğer yandan da alerji ortaya çıkarabiliyor. Şayet sizlerin bala karşı bir alerjisi yok ise bu durumda aşağıda yapılışı ve tariflerini vereceğimiz bal maskeleri rahatlıkla uygulanabilecektir. Balda bulunan amino asitler ve proteinler bir yandan ciltte hücre yenileme vazifesi görürken diğer yandan da balın içerisindeki vitaminler ve mineraller cildi dış etkenlerden koruyorlar.
GEREKLİ MALZEMELER :
*2–3 tatlı kaşığı su,
*1 tatlı kaşığı bal,
*½ bardak süt,
*1 yumurta sarısı,
HAZIRLANIŞI : Bal, içinde eriyebileceği kadar suyla hafif ateşte ısıtılıp karıştırılır vre ateşten alınır.İçine önce süt, sonra yumurta sarısı katılır.Karışım süzgün bir kıvam alınca şişeye aktarılır.ve buzdolabında saklanır.
CİLT İÇİN FAYDALARI : Cildi besleyen,düzgünleştiren,yumuşatan bu sarımtrak süt her cilde ve her yaştakilere sağlık verir.

Aspirin ve Bal Maskesi Karışımı

Aspirine alerjisi olanlar için tavsiye etmediğimiz aşağıdaki bal, aspirin formülü ciltteki iltihaplar, cilt lekelerini ve ciltte zamanla ortaya çıkan harabiyeti iyileştirici özelliklere sahiptir. Aspirin’in cilde sağladığı bu faydalar onu iyi bir cilt bakım maskesi malzemesi yapıyor.

. Aspirin cildi ölü deriden arındırıp, cildin kendisini yenilemesine yardımcı oluyor. Ciltteki lekeler (özellikle güneş sebebiyle oluşanlar), kırışıklıklar ve akneler üzerine de çok olumlu etkileri var. Balın cilde faydalarından daha önce bahsetmiştik zaten.
Gelelim maskeye… Cildinizin temiz olduğunu varsayıyoruz. 3 tane Aspirin’i (üzeri kaplı-coated olmayacak, suda eriyebilsin diye) avcunuza veya bir çay tabağına koyun. Üzerine çay kaşığı ile su eklemeye başlayın. Bir kaşık koyup Aspirin’leri eritin. Yüze sürülebilecek kıvamda bir macun elde etmemiz lazım. Eğer gerekirse, biraz daha su ekleyerek Aspirin’li macunu elde edin. Ardından üzerine bir kaşık kadar bal ekleyip, Aspirin’lerle, balı da karıştırın. Maskeniz hazır bile. Toplam 60 saniyeden az bir sürede, süper bir maske hazırlanabiliyor!

Göz çevrenize pek getirmeyerek, tüm yüzünüze maskeyi sürün. 15 dakika yüzünüzde maske ile bekleyin. Ardından, eğer peeling etkisi de görmek istiyorsanız, parmaklarınızı ıslatarak hafifçe yüzünüzü ovun. Sonra bir daha ıslatın biraz daha ovun, bir daha, bir daha. En sonunda da cildinizi durulayın. Bakın bakalım cildiniz bir bebek poposu gibi yumuşak olmuş mu?

Evde bal yoksa, Aspirin’i doğrudan yüzünüze sürebilirsiniz, ama kurudukça pul pul olup dökülüyor biraz. Bu maskeyi haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz. Toz şekerli-sirkeli peelingden çok daha yumuşak oluyor tabii. Haftada bir kere toz şekerliyi, bir kere de Aspirin’liyi uygulayabilirsiniz mesela, ben öyle yapıyorum. Artık cilt tipinize göre kendiniz karar vereceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver