Bakanlık Onaylı Zayıflama İlaçları, Bakanlık Onaylı Zayıflama İlaçları Nelerdir, Bakanlık Onaylı Zayıflama Tabletleri

onaylı zayıflama ilaçları, reçeteli kilo verme ilaçları, reçeteli zayıflama ilaçları, reçeteli zayıflama ilaçları nelerdir

Sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflamak için zayıflama ilaçlarından kullanmayı düşünenler için uzmanlar içerisinde ne olduğunu bilmediği, bakanlık onayı olmayan zayıflama tabletlerini kullanmaları yerine, sağlık bakanlığından onay almış ve sağlığı tehlikeye atmayacak olan zayıflama ilaçlarını kullanmalarını önermekteler. Bilhassa diyabet, yüksek tansiyon ve kronik hastalıkları bulunanlar bu öneriyi daha bir dikkate almalıdır. Bazıları bakanlık onaylı zayıflama ilaçları ile obezite sorununun tamamen ortadan kalkmasına inanmaktadır ancak reçeteli zayıflama ilaçlarının obeziteyi tedavi etmesi söz konusu değildir.

 

Sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları bazı hastalarda hafif yan etkilere yol açmakta, bazılarında da daha ciddi komplikasyonların görülmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle kullanılacak olan zayıflama ilaçları kesinlikle uzman tavsiyesi olmalıdır.

 

Reçeteli zayıflama ilaçları

 

Zayıflama ilaçları uzun süreli kullanılmalıdır. Birkaç hafta ya da birkaç ay kullanılması önerilen zayıflama ilaçları tablet ve ya kapsül şeklindedir. İştah kesici ilaçlar doktor reçetesi ya da reçetesiz olarak alınmaktadır. Reçeteli kilo verme ilaç türü yağ emen inhibitördür. Ksenikal Amerika’da kullanımı onaylanmış bu tedavi türünün tek örneğidir. Ksenikal şu anda ALLI olarak reçetesiz satılmaktadır. One A Day Weight Smart, Maurers, XLS Medical ve Afrika Mangosu gibi ilaçlar bakanlık onaylıdır. En iyi seçimi yapmak için uzmana danışın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver