Bahçe Tarımı Teknikeri ne iş yapar, nasıl olunur, ne kadar maaş alır 2013-2014

Etiketler:Bahçe Tarımı Teknikeri, Bahçe Tarımı Teknikeri hakkında, Bahçe Tarımı Teknikeri ile ilgili bilgi, Bahçe Tarımı Teknikeri mesleği, Bahçe Tarımı Teknikeri nasıl olunur, Bahçe Tarımı Teknikeri olmak için, Bahçe Tarımı Teknikeri olmak için hangi okulu okumalı, Bahçe Tarımı Teknikeri özellikleri, Bahçe Tarımı Teknikeri ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,

 

Bahçe Tarımı Teknikeri Görevleri
Bahçe teknikeri, bahçe tarımı alanında uzmanlaşmış ziraat mühendislerinin gözetimi ve denetimi altında, bilimsel yöntemlerle budama, ayıklama, gübreleme, ilaçlama işlerinde çalışır, Sebzeciliğin ve meyveciliğin bilimsel yöntemlerle yapılması için araştırmalar yapar, sebze ve meyveleri hastalıklardan korunmak için önlemler alır, Ambalajlama ve pazarlama ile ilgili karşılaşabilecek sorunlara çözümler bulmaya çalışır.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Bahçe Tarımı Teknikeri Kullanılan Malzemeler 
Traktör, Toprak işleme ekipmanları, Budama ekipmanları, Aşılama ekipmanları.

 

Bahçe Tarımı Teknikeri Özellikleri
Bahçe tarımı teknikeri olmak isteyenlerin; Fen bilimlerine, özellikle biyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı, açık havada çalışmaktan hoşlanan, bedence arazide çalışabilecek kadar sağlıklı kimseler olmaları gerekir.

 

Bahçe Tarımı Teknikeri Okulu
Mesleğin eğitimi, üniversitelere bağlı meslek Yüksekokullarının “Bahçe Tarımı” bölümlerinde verilmektedir.

 

Bahçe Tarımı Teknikeri Okulu Kaç Yıllıktır
Mesleğin eğitim süresi 2 yıldır.

 

Bahçe Tarımı Teknikeri Diploma
Eğitimini başarı ile tamamlayanlara Bahçe Ziraatı Teknikeri Ön Lisans Diploması ve “Bahçe Tarımı Teknikeri” unvanı verilir.

 

Bahçe Tarımı Teknikeri Çalışma Alanları
Bahçe tarımı teknikeri, kamu ve özel sektöre ait tarımsal işletmelerde çalışırlar. Kendi bahçe ve sera işletmelerini kurarlar. Bahçe tarımı hiçbir zaman geçerliliğini yitirmeyen insanların sürekli ihtiyaç duyduğu ürünlerin yetiştirilmesi açısından her zaman gereksinim duyulan bir meslektir.

 

Bahçe Tarımı Teknikeri Meslekte İlerleme
Bahçe tarımı teknikeri önlisans programını başarı ile bitirenler ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavında (DGS) başarılı oldukları takdirde “Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Kültür Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme” lisans programlarına dikey geçiş yapabilirler.


Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver