Bahar Nezlesi, Bahar Nezlesi Nasıl Geçer, Bahar Nezlesi Nasıl Tedavi Edilir

bahar nezlesi olmamak için, bahar nezlesi tedavisi, bahar nezlesinden kurtulmak için, bahar nezlesinden kurtulmanın yolları

Bahar nezlesinin tedavisi

Bahar aylarında birçok kişinin sorunu olan bahar nezlesi, özellikle polenlerin yoğun olduğu mevsimde husule gelmekte ve yaygın olarak toplumumuzda görülmektedir. Aksırık, kaşıntı, burun akıntısı ve burun tıkanması gibi şikayetlerle kendini belli eden bahar nezlesi, her yıl aynı dönemlerde özellikle de alerjik bünyeye sahip olan kişilerde görülür. Bahar nezlesi sorunu ile karşılaştıysanız eğer, sizlere bahar nezlesinin tedavisi hakkında genel bir bilgi verelim, buyurun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bahar nezlesi tedavisi

 

En belirgin nedeni çiçeklerin üremek amacıyla tabiata bıraktığı yumurtaları (polenler) olan bahar nezlesinin tedavisi için, bahar aylarında polenlerin yaygın olarak havada bulunduğu saatlerde dışarıya çıkılmaması gerekir. Aynı zamanda bu saatler için bahar nezlesi ile karşılaşmamak için ev havalandırması da yapılmamalıdır. Bahar nezlesine karşı burun hassasiyetinin azaltılması için çeşitli alerji ilaçları da kullanılabilir. ayrıca kontrol altında polen ve benzerleriyle vücudun tanıştırılması da hassasiyeti azaltır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver