Bahar Alerjisi Burun Akıntısı, Burun Akıntısı Nasıl Geçer, Burun Akıntısı Nasıl Önlenir

burun akıntısı tedavisi, burun akıntısını durdurma, burun akıntısını durdurmanın yolları, burun akıntısını engellemek

Burun akıntısı nasıl giderilir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Burun akıntısı kış mevsiminde daha çok ortaya çıkan bir sorundur. Büyük küçük herkesin başına gelebilen, çoğu zaman burun bölgesinde tahrişlere neden olan ve kişiyi rahatsız eden burun akıntılarının birçok sebebi olabilir. Ama neredeyse çoğu kişide burun akıntılarının sebebi mevsimsel değişimlerdir.

 

Bazen çift bazen tek yanlı burun akıntıları ortaya çıktığı gibi, akıntının şeklinde de farklılıklar olabilir. Bazen tıkanıklık bazende su gibi akıp giden burun akıntıları olur. Burun akıntısı bir haftadır geçmiyorsa nedeni alerjik olabilir. Su gibi durmadan akan burun akıntılarının nedeni de nezledir. Yapışkan ve koyu şekilde akan burun akıntılarına virüs enfeksiyonları sebep olur. Burun bölgesinde meydana gelen enfeksiyonlar zamanla sinizüte de neden olmaktadır.

Burun akıntısının tedavisi için 6 aylık çocukların mutlaka uzman bir doktor tarafından görülmesi gerekir. Doktorun vermiş olduğu ilaçlar ve burun açıcılar ile sorun düzelebilir.

Uzun süreli akan ve durmayan burun akıntıları için mutlaka hekime başvurmalısınız. Basit burun akıntılarına evinizde bitkisel yöntemlerle çözüm bulabilirsiniz.

Burun akıntısı bitkisel tedavi

1 su bardağı ılık suya 10 damla limon suyu konup, karıştırılır. Burna azar, azar çekilir. Günde 3 kere tekrar edilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver