Bahamalar Nedir Nerededir Hakkında Bilgi

Bahamalar Nedir Nerededir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Bahamalar Nedir, Bahamalar Ne Anlama Gelir, Bahamalar Ne Demektir, Bahamalar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Bahamalar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bahamalar Anlamı

Resmî adı Bahama Uluslar Topluluğu’dur. Başkenti Nassau olan ülkenin, nüfusu 287 548 (2000), yüz ölçümü 13 880 km2dir. Meşrutî monarşiyle yönetilen ülkenin para birimi Bahama dolarıdır. Çoğunluğu Hristiyandır ve resmî dili İngilizcedir.

Bahamalar, Atlas Okyanusu’nda, Florida’nın doğusunda yer alır. Deniz ötesi komşuları, batıda ABD, güneyde Küba’dır. Ülkenin kişi başına düşen ulusal geliri, 1998 yılı verilerine göre, 20 000 $’dır. Zorunlu eğitim süresi 10 yıl olup ortalama insan ömrü 73 yıldır.

Bahama’nın en büyük kenti, başkenti olan Nassau’dur. Atlas Okyanusu’nun batısında kuzeybatı-güneydoğu doğrultusunda yer alan 700 ada ve iki bini aşkın adacıktan oluşur. Gulf Stream akıntısından etkilenen astropikal iklim egemendir. Gelinduvağı, yasemin, orkide ve zakkum gibi, zengin tropikal bitki örtüsüne sahiptir. Tuz ülkenin en önemli doğal kaynağıdır.

Sebze, meyve gibi tarım ürünleri de bulunan ülkenin endüstrisi turizm, rom ve ilâç üretimine dayanır. Ülkenin başlıca kentleri Nassau ve Freeport’dur.

Konu ile ilgili aramalar: Bahamalar Nedir Bahamalar ödev ara Bahamalar kelime anlamı Bahamalar sözlükte ara Bahamalar ansiklopedi bilgi bankası ara Bahamalar ne demek Bahamalar neye denir

Bahamalar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver