Bağlama Nedir, Tarihi Hakkında Bilgi

Bağlama Nedir, Tarihi

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Bağlama Nedir, Bağlama Ne Anlama Gelir, Bağlama Ne Demektir, Bağlama Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Bağlama ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bağlama Anlamı

Türk halk müziğinde kullanılan mızraplı çalgılardan oluşan saz ailesi. Bağlama ailesi; bağlama, cura, divan sazı, bozuk, çöğür, iki telli, tambura gibi sazlardan oluşur. Bağlama, tekne ve sap olmak üzere iki ana bölümden oluşur. Tekne bölümü, karadut, kestane gibi ağaçlardan oyularak yapılır. Sap ise, daha hafif ve dayanıklı olan ıhlamur, ardıç gibi ağaçlardan yapılır. Bağlama yaklaşık bir metre uzunluğundadır. Genellikle altı tellidir. Ancak dokuz telli olarak yapılanlarına da rastlanmaktadır. Bağlama ailesinin öteki üyeleri, bağlamaya genel olarak benzese de, değişik boyutlarda ve değişik tel sayılarında yapılır.

Konu ile ilgili aramalar: Bağlama Nedir Bağlama ödev ara Bağlama kelime anlamı Bağlama sözlükte ara Bağlama ansiklopedi bilgi bankası ara Bağlama ne demek Bağlama neye denir

Bağlama ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver