Bağışıklık Nedir Hakkında Bilgi

Bağışıklık Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Bağışıklık Nedir, Bağışıklık Ne Anlama Gelir, Bağışıklık Ne Demektir, Bağışıklık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Bağışıklık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bağışıklık Anlamı

Organizmanın mikroorganizmalara karşı direnme yeteneği ya da bedendeki dokuların yabancı bir maddeye gösterdiği tepki. İki tip bağışıklık bulunur: “Doğuştan kazanılan bağışıklık” ve “sonradan kazanılan bağışıklık”. Bağışıklık kazanmakta, bağışıklık sistemi rol oynar.

Hastalık bir kişiden diğerine bulaştığında o kişiyi hasta etmiyorsa, o kişinin o hastalığa karşı bağışıklığı var demektir. Bir hastalığa karşı bağışıklık bir kere kazanıldıktan sonra, bu bağışıklık yaşam boyu sürer. Örneğin, kızamık hastalığını bir kere geçiren bir kişi yaşamı boyunca bir daha kızamık hastalığına yakalanmaz. Buna karşın grip virüsü sürekli olarak tip değiştirdiği için, ona karşı bağışıklık kazanmak güçtür.

Konu ile ilgili aramalar: Bağışıklık Nedir Bağışıklık ödev ara Bağışıklık kelime anlamı Bağışıklık sözlükte ara Bağışıklık ansiklopedi bilgi bankası ara Bağışıklık ne demek Bağışıklık neye denir

Bağışıklık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver