Bağırsak Nedir, Bağırsağın Görevleri Nelerdir? Hakkında Bilgi

Bağırsak Nedir, Bağırsağın Görevleri Nelerdir?

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Bağırsak Nedir, Bağırsak Ne Anlama Gelir, Bağırsak Ne Demektir, Bağırsak Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Bağırsak ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bağırsak Anlamı

Mideden anüse kadar uzanan sindirim kanalı bölgesi. İnsanda kalın bağırsak ve ince bağırsak olmak üzere iki kısma ayrılır. Sindirimin büyük bir kısmı ve son ürünün tümüyle emilmesi bağırsakta olur. Emilme yüzeyini büyültmek için, bağırsak boyu uzatılmış ve bağırsak iç yüzünü örten epitelin kıvrımlarıyla, yüzey oldukça artırılmıştır. Kalın bağırsakta birçok bakteri yaşar. Bunlar bazı vitaminleri üretirler. Bu maddeler yine kalın bağırsak tarafından emilir. Bakteriler çok hızlı ürer ve birçoğu hemen yok olur. Dışkının aşağı yukarı %25′i bakterilerden oluşmuştur.

Konu ile ilgili aramalar: Bağırsak Nedir Bağırsak ödev ara Bağırsak kelime anlamı Bağırsak sözlükte ara Bağırsak ansiklopedi bilgi bankası ara Bağırsak ne demek Bağırsak neye denir

Bağırsak ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver