Bağırsak Kurdu belirtileri nelerdir?

Etiketler: bağırsak, Bağırsak Kurdu, bağırsak kurdu neden olur, bağırsak kurdu resimleri, bağırtsak kurtları

Bağırsak Kurtlarının Teşhisi

Sponsorlu Bağlantılar

Paraziter hastalıklar açık bir şekilde dikkatleri üzerine çekmediği , ölüm olaylarının görülmediği gibi durumlarda bunların oluşturdukları verim düşüklüğünü kesin olarak hesaplamak bir hayli zordur.  Bu yüzden parazit hastalıkları çoğu insan da görülebilir bir hastalık haline gelmiştir.  Bu hastalığın tanısı ve tedavisi için belirtileri dikkate alıp eğer belirtilerden bir kaçı ile uyuşan semptomlar var ise hastaneye gitmeniz önerilir.

Parazitler hastalıklarda görülen semptomlarla,klinik olarak hastalığı tespit etmek güçtür. Ama parazitin kendisini yada gelişme devirlerini görmek ile kesin bir teşhis koyulur.Bazı durumlar da bir kaç parazit hastalık birlikte seyreder ki böyle durumlar da telefat artmaktadır.

 

Parazitler çoğu zaman iyi yıkanmamış ve tam pişmemiş gıdalardan pisliklerden bulaşmaktadır.Ağızdan gece salya akması , burun kaşıntısı ağız kokusu, diş gıcırtısı , deri kaşıntısı , karın ağrısı , ishal , katı dışkı , şeklin de bu parazitlerin başlıca göstergesidir.

 

 

Bağırsak Kurtlarının Tedavisi


Bağırsak kurtları daha çok tam olarak pişmemiş etler ile insana bulaşır. Bağırsak kurdu, solucanı ve fenyası gibi bağırsak parazitleri belirtileri genellikle karın şişliği , iştahsızlık , mide bulantısı , sinir sistemi bozukluğu ve bağırsakların normalden farklı çalışmasıdır.
Prof.Dr.Ahmet Maranki bağırsak kurtları için oluşturduğu formüllerden tercih edilenleri kullanılmasını önermektedir.Tabi bu önerilerin uygulanmasının yanı sıra yiyeceğiniz etleri iyi pişirmek gibi terdbirleri de mutlaka almalısınız.

 

Prof.Dr. Ahmet Maranki bağırsak kurdu düşürme önerisi

  • 2 su bardağı miktarın da kaynar suyun içine 1 yemek kaşığı eğrelti otu ilave edilip bitki çayı şeklin de demlenmeldir.Bu kurt düşürme formülü aç karnına olmalıdır. 15 dakika ara ile birer su bardağı içilmelidir

Prof.Dr.Ahmet Maranki bağırsak kudu düşürmek için bitkisel çözüm

  • 1 litre kadar sıcak su içerisine 1 yemek kaşığı kekik ilave edilir ve 15 dakika demlenip süzülmelidir.Bu formül sabahları aç karnına 1 su bardağı,gün içerisinde ise 4 bardak içilerek uygulanmalıdır.Yani günde toplam olarak 5 bardak, bağırsak kurdu düşürme formülü uygulanıp düzenli olarak içilmelidir.
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver