Bağırsak Kanseri, Bağırsak Kanseri Teavisi Nasıl Olur, Bağırsak Kanseri Tedavi

bağırsak kanseri tedavileri, bağırsak kanseri tedavisi görme, bağırsak kanseri tedavisi nasıl yapılır, bağırsak kanserinin tedavisi

Bağırsak kanseri tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kolon (bağırsak) kanseri dünyada en sık görülen 3. kanser türüdür. 50 yaş üzerindeki hastaları tehdit eden bağırsak kanseri, sessiz ve sinsice ilerleyen bir hastalıktır. İştah kaybı, karında doygunluk, kabızlık, ishal, rektumda kanama, sık sık tuvalete çıkma, çabuk yorulma ve hızlı kilo kaybı gibi belirtileri bulunmaktadır.

 

Bağırsak kanseri tedavisi

 

Kolon (bağırsak) kanseri tedavisi için cerrahi işlem uygulanmaktadır. Bağırsakta tümörün bulunduğu kısım operasyonla çıkartılır. Bağırsağın çıkarılan yerinin alt ve üst kısmı birbirine bağlanır. Tümör anüs bölgesine yakın bir yerde ise anüs tamamen çıkartılarak kolon, karın duvarına bağlanır.

Ameliyat sonrası hastalara kemoterapi uygulanır. Gerek görülürse radyoterapide önerilir. Hastalar ameliyattan sonra beslenmelerine de dikkat etmelidirler. Günde 5 porsiyon meyve ve 6 porsiyon tahıl ürünleri tüketilmeli, yiyecekler suda pişirilmeli ve pişirme dereceleri düşürülmeli, baharatlı, salamura, turşu, tuzlanmış veya tütsülenmiş gıdalardan mümkün oldukça uzak durulmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver