Bağırsak Gazı, Bağırsak Gazı Nedeni Nedir, Bağırsak Gazı Nedenleri

bağırsak gazı nedenleri nelerdir, bağırsak gazı problemi, bağırsak gazı problemleri hastalığı, bağırsak gazının nedeni

Bağırsak gazı neden olur?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Zamansız ve aniden meydana gelen gaz sorunu bazen önemli olmasa da, çoğu zaman verdiği sancılar nedeniyle çıkartmak zorunda kalındığında utanç verici olabilir. Bağırsaklarda gaz oluşumunu önlemek için bazı önlemler alarak bu sorunu sıkça yaşamayabilirsiniz.

 

Bağırsaklarda meydana gelen gazlar karında şişlik, ağrı yada kramplara neden olurken istemsiz gaz çıkarmada görülebilir.

Bağırsakta gaz nedenleri

Aşırı gaz problemlerinin nedeni çıkmayan gazlar, bağırsak sendromu, çölyak hastalığı, laktoza karşı aşırı duyarlılık veya mide üşütmesi olabilir. Bu sorunlar ciddi karın ağrılarınında görülmesine neden olur.

Bağırsak gazı problemi nedenleri yerken ve içerken hava yutmaktır. Ayrıca insan sinirliyken de fark etmeden hava yutmaktadır. Yutulan hava sindirim sistemine doğru ilerler. Bağırsak segmentinizde, ince bağırsağınızda sindirilmemiş karbonhidratları kalın bağırsağınızdaki bakteriler fermente etmeye başladıklarında ise gaz oluşur. Lifli olan besinlerin çok tüketilmesi de gaz nedenleri arasındadır. Lifli gıdalar birçok sağlık problemini ortadan kaldırsalar da ne yazık ki gaz oluşumunu da tetiklerler.

Antibiyotik kullanımı, mide üşütmesi, tatlandırıcı kullanılması, sütlü gıdaların tüketilmesi yada gıda zehirlenmesi de bağırsakta gaz nedenidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver