Badevilik Nedir Hakkında Bilgi

Badevilik Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Badevilik Nedir, Badevilik Ne Anlama Gelir, Badevilik Ne Demektir, Badevilik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Badevilik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Badevilik Anlamı

On sekizinci yüzyılda kurulan bir Sünnî tarikatı. Arap Yarımadası’nda yaşarlar. Oldukça az bir nüfusa sahip olmalarına karşın, Arap Yarımada’sının büyük bir bölümünde görülürler. Genellikle göçebe bir yaşam sürerler ve çobanlıkla uğraşırlar. Kış mevsiminde çöle, kurak mevsimlerde de verimli topraklara göçerler. En saygın Bedevî kabileleri büyükbaş hayvancılıkla uğraşırlar. Bunlar, Büyük sahra, Suriye ve Arabistan çöllerinde yaşarlar. Küçükbaş hayvancılıkla uğraşan Bedevî kabileleriyse daha az saygı görürler ve ağırlıklı olarak Ürdün ve Irak’ta yaşarlar. İkinci Dünya Savaşı’na kadar oldukça savaşçı bir topluluk olarak köylere baskınlar düzenleyen Bedevî kabileleri, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra yerleşik hayata geçmeye başlamışlardır. Arapça konuşan Bedevîler bugünde kabileler hâlinde ve katı bir ataerkil düzen içinde yaşamaktadırlar.

Konu ile ilgili aramalar: Badevilik Nedir Badevilik ödev ara Badevilik kelime anlamı Badevilik sözlükte ara Badevilik ansiklopedi bilgi bankası ara Badevilik ne demek Badevilik neye denir

Badevilik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver