Badem Yağı ve Hint Yağıyla Kaş Gürleştirme Bakımı-Badem Yağının Faydaları Hakkında Bilgi

Aşağıda Badem Yağı ve Hint Yağıyla Kaş Gürleştirme Bakımı-Badem Yağının Faydaları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Badem Yağı ve Hint Yağıyla Kaş Gürleştirme Bakımı-Badem Yağının Faydaları

Bitkisel yağların cilt bakımında kadınlar için ne denli önemli ve vazgeçilmez olduklarını biliyoruz. İşte bu noktada bugün sizlerle kaş ve kirpik güzelleştirmek ve kaş kirpiklerin bakımı için kullanılan hint yağı ile badem yağı karışımının yapılışı ve kullanılışı hakkında bilgiler vereceğiz. Şimdi sizlere Dr. Elif Güveloğlu tavsiyeleri ile Kaş ve kirpikler nasıl gürleşir, yay gibi kaşlara ve ok gibi kirpiklere sahip olmak için ne yapmalı bunları izah edeceğiz. Ama öncelikle badem yağının faydaları ve hint yağının sağlığa yararları hakkında merak edenlere kısa bilgiler verelim. Daha sonra da kaş gürleştirme kürü hakkında tarifimizi yapacağız.

Bademyağının Cilde ve Saçlara Faydaları:

Kuru ciltlerin en büyük doğal ilacı… Acı ve tatlı badem çekirdeğinin karışımından elde edilir. Cildi yumuşak tutar. İnce ve duyarlı ciltler için çok yararlı. Tatlı bademyağı, tarih boyunca güzellik için kullanılmış. Hala en çok aranan ve kullanılan maddelerden biri. Yüzdeki lekelere, siyah noktalardan dolayı gözenekleri genişlemiş, kuru, ihmal edilmiş, pullanmış ciltlere çok yararlı. E vitamini ve mineraller bakımından zengin olan bu yağı, hem cildin hem de saçların (E) vitamin gereksinimini giderir. Özellikle soğuk havalarda dış etkenlerden kolayca etkilenen kuru ciltlerin özel bakıma ihtiyacı var. Hava soğudukça cilt daha da kurulaşıyor. Bu etkileri yok etmek için en iyi ürün bademyağıdır. Her gece yüzünüze badem yağı sürebilirsiniz.Saç besleyici etkisi de bulunan badem yağı, özellikle cansız saçları canlandırıyor.

Hint Yağının Faydaları

Hint yağı, çok iyi bir yüz temizleyicisi. Önerilen biçim şu: Önce yüzünüzü temizleyin ve buhara tutun. Ardından Hint yağı ile masaj yapın ve yine buhara tutun. Sıcak suyla ıslattığınız pamuklu bir bezle (en iyi seçim bir fanila) silin. Bezi ara sıra sıcak suya yıkayarak bütün yüzünüzü silin. Son olarak yüzünüzü önce sıcak, sonra da soğuk suyla durulayın ki, gözenekleriniz kapansın. (Kullandığınız bezi veya fanilayı yıkamanıza gerek yok; aynı bezi 20 kere kullanabileceğiniz söyleniyor.)

2. Hint yağı saçlarınızı besler ve uzamasına yardım eder. Yapmanız gereken yağı saçınıza sürmek, bir bone ile kapatmak ve bir yemeni ile sarmak. Arada sırada saç kurutma makinesi ile ısıtırsanız daha da iyi veya bonenin üzerine sıcak havlu da sarabilirsiniz. Ne kadar sıcak kalırsa, o kadar iyi. Hatta en iyisi, geceden sarıp, sabaha kadar bu şekilde yatmak.

Kaş ve kirpikleri güzelleştirmek, gürleştirmek için ne yapılır? Kaş ve Kirpikleri Gürleştiren bitkisel formül nedir, nasıl yapılır, nasıl uygulanır? Dr. Elif Güveloğlu kaş ve kirpikleri gürleştirici nasıl bir bakım öneriyor?

Kaşları gürleştiren bitkisel yağlar :

Hint yağı ve tatlı badem yağı; kaş ve kirpikler için mükemmel nemlendiricilerdir. Aynı zamanda kaş ve kirpikleri besler.

Ancak; acı badem yağı gözler için zararlıdır, kullanılmamalıdır.

Dr. Elif Güveloğlu’ nun Kaş ve Kirpikleri Gürleştiri Formülü:

1 çay kaşığı Hint yağı
1 çay kaşığı tatlı badem yağı

Yağlar iyice karıştırılır, temiz bir pamuklu kulak çöpü ile kaşlara ve göz içine ve göz çevresi değmeyecek şekilde kirpiklere sürülür.

Bu işlem banyo sonrası yapılır.

Kaş ve kirpiklere sürülen bu yağ karışımı bir saat kalması yeterlidir.

İşlem sonunda gül suyu ile temizlenir. Gül suyu temizlerken nemlendirir, ve onarır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver