Badem yağı ile saç bakımı nasıl yapılır, sakal için nasıl kullanılır, fiyatı ne kadar kaç lira?

badem yağı faydaları

badem yağı faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Badem yağı bilinen en eski bitkisel yağlardan bir tanesi olup bilhassa saç ve cilt bakımı, cilt güzelliği, ve de kösele deri ayakkabıların kullanım ömrünü artırmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu yazımızda daha çok badem yağının saça ve cilde olan yararları hakkında konuşacağız.

Badem yağı adından da anlaşılacağı gibi badem ağacının tohumlu meyvelerinden elde edilen bir bitkisel yağdır. Badem yağının faydaları arasında canlı ve ölü deriyi (çanta veya ayakkabı derisi vs) besleyici özelliğinin olması gelmektedir. Badem yağı nasıl elde edilir

Badem ağacından elde edilen tohumlar soğuk sıkma yöntemi adı verilen özel bir yağ elde etme yöntemi ile sıkılarak badem yağı elde edilmektedir. Badem yağının rengi mat sarı olup kendine has bir koku ve aromaya sahiptir ve ceviz meyvesinin kokusu gibi bir kokusu vardır. Özellikle cilt kuruması ve ciltte oluşan çatlaklara bitkisel çözüm kürü amacıyla kullanılan badem yağı aynı zamanda pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmak için de yaygın bir biçimde kullanılmaktadır.

Badem yağı sakal için nasıl kullanılır

Badem yağı sakal çıkartma amacıyla da eskiden beri kullanılagelmektedir. Kaş çıkartmak için de bir hayli etkili olan badem yağı, sakallara ve kaşlara düzenli aralıklarla sürüldüğü takdirde kaş çıkarıcı ve sakalı gürleştirici etki ortaya koymaktadır. Diğer yandan saç dökülmesi için de saçların döküldüğü bölgelere peryodik olarak badem yağı sürülürse badem yağının saç çıkarma yönündeki faydaları da ortaya çıkmaktadır. Diğer yandan kadınlarda hamilelik döneminde özellikle kalça, karın, göbek, basen ve bel arkası bölgelerde görülen çatlaklar, diğer ismiyle doğum çatlakları badem yağı kürü ile doğal tedavi ve çözüm sunulabilmektedir. Badem yağının cildi beslemesi, çatlak giderici etkisi, cilt nemlendirmek ve cildin nem düzeyini korumak gibi etkilerinin yanı sıra deriyi onarması ve cildi yumuşatması nedeniyle kadınlar tarafından yaygın olarak tercih edilen bir doğal cilt bakımı yağı olarak bilinmektedir.

Badem Yağının Faydaları Nelerdir

– Badem yağı dahilen kullanıldığında yani içildiğinde doğal bir müshil etkisi oluşturmasının yanında, haricen kullanımda ise cildi yumuşatması ve cilteki sivilceler, yara izleri için tedavi edici etkisi de akılda tutulması gereken faydaları yararları arasındadır.

-Badem yağı ağız yoluyla alındır ise bu durumda da boğazı yumuşatan, öksürüğü kesen ve bağırsaklarda tenya, parazit ve solucan düşürme gibi etkileri ortaya çıkan bir yönü ortaya çıkmaktadır.

– Badem yağı saçlara, sakala ve kaşa sürülür ise kelliğe bitkisel çözüm olabilmekte, kaş ve sakalın gür çıkmasına yardımcı olamktadır. Saç dökülmesi yanında saçlarda ortaya çıkan kırıklar ve kırılmalar da önlenebilmekte ve tedavi edilebilmektedir.

Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Badem yağının harici kullanımı daha çok saç, kaş, bıyık ve sakal gürleştirmek için olduğuna göre badem yağı saça nasıl uygulanır? bu soruya yanıt vermek gerekmektedir.

Badem yağı ile saç bakımı nasıl yapılır

Badem Yağı ile Doğal ve bitkisel yollardan saç bakımı nasıl yapılır şimdi kısaca bunu açıklayalım. Badem yağındaki vitaminler ve mineraller saçlara temas ettiğinde doğal olarak saçların köküne kadar etki ediyor ve saçları besliyor. Saçlarımıza badem yağını banyonun ardından sürmeliyiz ve saçlarımızda bir parça nem varken doğal badem yapını azar azar alıp saçlarımıza sanki bir saç bakım kremi uyguluyormuşçasına tatbik etmeliyiz. Aşağı yukarı saçımızda badem yağı 1 saat kadar kaldıktan sonra tekrar saçları yıkayıp durulayabiliriz. 1 saatten daha az bekleme durumunda saçlarımızda badem yağının arzu edilen yararları daha az etkiyle ortaya çıkacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver