Bacaklarda Varisler Neden Oluşur, Kadınlarda Varis Nedenleri, Varis Neden Çıkar

varis neden kaynaklanır, varis nedeni, varis nedenleri, varis oluşmasındaki sebepler

Varis neden olur?

Ameliyat, iğneli tedavi, lazer tedavisi ve kompresyon gibi çeşitli tedavi metotları bulunan varis, buna rağmen birçoğumuzun en çok şikayet ettiği sorunlardan biri olmakta ve özellikle de bayanların moralini bozmaktadır. Mütenevvi sebeplerden husule gelen varisler deri üzerinde gözle görülebilir bir sorun oldukları için ve aynı zamanda sağlığı ilgilendiren bir problem olduğu için muhakkak yok edilmelidir. Peki varislere neden olan faktörler nelerdir? Varisler neden oluşur? İşte merak edenlere varis sebepleri.

Sponsorlu Bağlantılar

Varisler neden oluşur?

Varisler bilhassa kadınlarda husule gelir. Bunun sebebi ise kadınlarda bulunan bazı hormonların varis oluşumuna el vermesidir. Varisi arttırma özelliğine neden olan bu hormonların yanı sıra, kalp kapakçıklarının tam olarak kapanamaması problemi de varise neden olur. Pompalanan kan kalp kapakçıklarına ulaştığı zaman kapakçığın kapanamaması bacaklardaki toplar damarların genişlemesine yol açar.

Kademe kademe ilerleyen varisler bazı kişilerde gözle görülemeyecek kadar küçük yaralar halinde oldukları gibi, bazılarında aşırı dikkat çekici büyüklükte olabiliyor. Kalp kapakçıklarının kapanmaması, toplar damarların genişlemesi ve bir takım hormonların yanı sıra varis oluşumuna hareketsiz bir yaşam tarzı da sebep olmaktadır. Özellikle mesleki durumdan dolayı sürekli oturmak vaya ayakta durmak, spor ve egzersiz yapmamak, sigara ve alkol kullanmak, beslenmeye dikkat etmemek, gebelik, yüksek sıcaklığa sahip memleketlerde yaşamak, sıcak su banyoları yapmak varis nedenleri arasındadır.

Tüm bunların yanı sıra varis oluşumunda ki bir diğer sebepte genetik faktörlerdir. Ailesinde varis hastalığı olanlarında varis sorunu ile karşılaşmalara yüksek bir ihtimaldir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver