Bacaklar Neden Kaşınır Ve Kızarır, Bacaklarda Kaşıntı Nedenleri, Bacaklarda Kaşıntı Ve Kızarıklık

bacaklarda kaşıntı ve kızarıklık neden oluyor, bacaklarda kaşıntı ve kızarıklık nedenleri, bacaklarda kaşıntı ve kızarıklık sebepleri, bacaklarda kızarıklık nedenleri

Bacaklarda kaşıntı ve kızarıklık neden olur?

Cilt oldukça hassas bir yapıya sahip olduğundan ve özellikle de ısıya karşı oldukça duyarlı olması bir takım dış etkenlere ve hastalıklara karşı dayanıksız kalarak mütenevvi sorunlar yaşamamıza sebep olur. Bu sorunlardan bir tanesi de bacakların aşırı bir şekilde kaşınması ve tabir-i caizse pancar gibi kızarmasıdır. Bacaklarda kaşıntı ve kızarıklık ekseri soğuk kış aylarında sıklıkla husule gelir. Peki nedeni nedir? İşte sizlere bacaklarda kaşıntı ve kızarıklık nedenleri.

Sponsorlu Bağlantılar

Bacaklarda kaşıntı ve kızarıklık nedenleri

Hassas yapıdaki cildimiz her zaman bir miktar neme ihtiyaç duyar. Kış mevsimlerinde soğuk havalardan dolayı iyice kuruyan ve ısınma sistemlerinin de bulunduğumuz ortamı kurutması bacaklarda kaşıntıya sebep olur. Kızarıklık ise kurumuş ve bir hayli kaşınan bacakları sık sık kaşımaktan olur. Özellikle de çocuklar, yaşlılar ve kuru cilde sahip olan bacaklarda kaşıntı ve kızarıklık sorununu sıklıkla yaşarlar.

Cildin nem tutma kapasitesi azaldıkça deride tutunan su da azalmaktadır. Yetersiz neme sahip ortamlarda bulunmak ve kuru havaya maruz kalmak cildin nem dengesini bozar. Nem dengesi bozulan ciltte kaşıntılar başlar ve kaşınmanın etkisiyle de hem kızarır hem de pul pul dökülür. su banyosu yapmak, kalorifercilerimiz ve elektrikli ısıtma aletlerini kullanmak bu sorunun husule gelmesinde rol oynar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver