Bacakalrda Tromboz Belirtileri, Kollarda Tromboz Belirtileri, Tromboz Belirtileri

tromboz belirtileri nelerdir, tromboz hastalığı belirtileri, tromboz nasıl anlaşılır, tromboz sorunu belirtileri

Trombozun belirtileri nelerdir?

Tromboz, kan damarlarında husule gelen kan pıhtısı sorunu olmakta ve bu rahatsızlık ya kalp krizine ya da beyin felcine yol açma riski içermektedir. Ciddi hasar, ağrı ve bedende fonksiyon kaybı yaşanmasına sebep olan trombozun muhakkak belirtilerini hisseder hissetmez uzman bir hekime gidip tedavi olunmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Tromboz belirtileri

Trombozun ilk ortaya çıktığı dönemlerde genellikle pek bir belirti görülmez, ancak bacakların şişmesi ve ağrımaya başlaması trombozun en belirgin belirtileridir. Özellikle de ayaklar ağrıdığı ya da şiştiği zaman, ayakların yukarı kaldırılması ile ağrılar azalıyorsa ve ayakların ağrıyan kısımlarına el ile dokunulduğunda tromboz hissediliyorsa, kesin olarak bu rahatsızlıktan söz edilebilir. Dokunarak anlamanın yanı sıra söz konusu bölge kırmızımsı bir renge bürünür. Kolların şişmesi, ağrıması ve trombozun dışarıdan görülmesi de, tromboz belirtileri arasındadır.

Trombozun klinik belirtileri ise, baş ağrıları, görmede yaşanan bozukluklar, konuşma bozukluğu, göz hareketlerinde bir anormallik, kol-bacak uyuşması, kaslarda güç kaybı başlıca tromboz belirtileridir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver