Bacak İncelten Egzersizler, Bacak İncelten Hareketler, Bacak İncelten Hareketler Nelerdir

bacak inceltme, bacak inceltme egzersizleri, bacak inceltme hareketleri resimli, bacak inceltme yolarlı

Bacak inceltme hareketleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Spor yapmak için vaktinizin olmadığını söyleyenlerdenseniz, fazla vaktinizi almayacak, buna rağmen etkili sonuçlar elde edip bacaklarınızın istediğiniz inceliğe gelmesini sağlayacak egzersiz hareketlerinden bahsedelim sizlere. Sadece 5 egzersiz hareketi ile daha biçimli, sıkı ve ince bacaklara sahip olacaksınız. Üstelik bunların hepsini çok kısa bir sürede gerçekleştireceksiniz.

 

Bacaklarının kalınlığından şikayet eden bayanlara özel hazırladığımız bu makalemizde, bacaklarınızı inceltmek için ne yapmanız gerektiğine değiniyoruz. Bacak inceltme egzersiz hareketlerini doğru ve düzenli olarak uygularsanız olumlu sonuç elde edebilirsiniz. Ayrıca beslenmenize de dikkat etmenizde fayda var.

Egzersiz 1

Pilates topundan yardım almalısınız. Düz bir duvara topu koyun ve belinizle topa destek olun. Bel çukurunuz tam topa değmeli.Ayaklar ise omuz genişliğinde açık olmalı. Ardından topla birlikte kalçanız diz seviyesine gelecek kadar aşağı inin ve geri kalkın. Tekrar yukarı kalkmak için 2 saniye beklemeye dikkat edin. Bu işlemi toplam 12 defa uygulayın.

Egzersiz 2

Vücudunuzun üst kısmı sabit kalacak şekilde uygulayacağınız bu yöntem bacak kasalarınızı çok iyi bir şekilde çalıştıracaktır. Üst kısım sabit kalarak öne bir adım atın ve öne attığınızın ayağınızı 90 derece kırın. Arka ayağınızın dizi yere yakın olsun. 90 derece büktüğünüz ön bacağınızın üstüne doğru indiğinizde 1-2 saniye beleyin. Öndeki bükülü olan diziniz ön parmaklarınızı geçmeyecek hizada olmalı. Bu yöntemi diğer bacakta da deneyin.

Egzersiz 3

Ayaklarımızı bu kez omuz genişliğinden biraz daha fazla açıyoruz. Sağ ayak ucu sağa, sol ayak ucu sola doğru dönük olsun. Kalçanız dizinizle aynı hizaya gelene kadar eğilin ve doğrulun. Doğrulurken parmak uçlarınızda kalkın.

Egzersiz 4

Yere step tahtası olarak kullanacağınız bir tahta yerleştirin. Bu tahtaya 20 cm uzak olun. Sağ ayak tahtanın tam ortasında olmalı. Ardından karın kaslarınızı sıkın ve kendinizi yukarı kaldırın. Bu sırada ayak tahtadan ayrılmamalı. Aynı işlem sol ayak içinde uygulanmalı. İşlemi daha zorlaştırmak için ağırlık kullanabilirsiniz. 12 tekrar yapın.

Egzersiz 5

Yüz üstü kol dirsekleriniz V olacak dirseklerinizin üzerinde yere uzanın. Ardından sağ dizinizi 90 derece bükün. Sol bacağınızın yukarı kaldırın ve topuğunuz tamamen yukarıda olacak şekilde ayağınızı kaldırıp indirin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver