Bacak Germe Estetik Ameliyatı-Bacak Gerdirme Estetiği Fiyatları Hakkında Bilgi

Aşağıda Bacak Germe Estetik Ameliyatı-Bacak Gerdirme Estetiği Fiyatları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bacak Germe Estetik Ameliyatı-Bacak Gerdirme Estetiği Fiyatları
bacak germe

bacak germe

Ani kilo alıp verme tecrübelerinin yanında yaşlanma neticesinde cildimiz eski elastikiyetini kaybedebilmektedir. Bu elastikiyet esneklik kaybının nedense hep yüz ve boyun gıdı gibi cildin görünen bölgelerinde ortaya çıktığı sanılmaktadır. Oysa en az yüzümüz kadar kollarda ve bacaklarda da sarkmalar görülebilmekte, bacak derisi eski esnekliğinden mahrum kalmaktadır. Kadınlarda daha belirgin bir biçimde ortaya çıkan bacak sarkması, özellikle ince çorap veya mini etek, şort vb. giyecekler giyildiğinde daha da belirgin hale gelmektedir. Bacak sarkmasına doğal çözüm arıyorsanız bunun için bacakları çalıştıran egzersizler ve spor hareketleri yapmanız gerektiğini daha önceki yazılarımızda da defalarca tavsiye etmiştik. Ancak diğer yandan da bacak sarkmalarına kesin çözüm olarak “bacak germe estetiği” adı verilen bir estetik ameliyat yöntemi kullanılmaktadır. Bacakların hem gerginliğini sağlamak hem de bacaklarda oluşan selülit gibi cilt sorunlarına çözüm bulmak için bacak gerdirme estetik ameliyatı nasıl yapılır gelin hep birlikte öğrenelim.

Bacaklarımızın derisi hassas bir yapıya sahip olup yaşın ilerlemesi ve yüksek miktarda kilo vermenin sonucu olarak çoğu kadının özellikle bacak iç yüzünde gevşeme ve sarkmalar ortaya çıkar. Özellikle etek giyildiğinde yürüyüş sırasında bacak iç yüzlerinin birbirine sürtünmesiyle terleme ve kediler de neden olur. Yol açtığı bu gibi sıkıntıların yanı sıra, estetik olarak da hoş olmayan bir görüntü oluşturan bacak iç yüzündeki bu gevşemeleri, estetik bacak germe ameliyatları ile düzeltilmesi mümkündür. Bacak germe estetiği ameliyatı bu şikayetlerden yakınan bütün kadınlar için en uygun çözümdür.

Bacak germe estetiği nasıl bir ameliyattır?

Bacak iç yüzünde yağ fazlalığı olup da, deride zayıflığı ve sarkması olmayan kadınlarda ameliyat izi oluşturmayan yöntem olan liposuction işlemini uygulamak daha doğrudur. Dokular henüz diriliğini yitirmemişse bu bölgenin yağlarını liposuction ile almak mümkündür. Ancak yaşın ilerlemesine bağlı olarak deride de gevşeme varsa liposuction doğru adım olmaz, bu durumda çoğul yağların, Fazal olan deri ile bereber çıkarılarak normal cilt gerginliğinin de sağlanması daha uygun olur. Bacak germe işleminde kasık çizgisi üzerinden bacak iç yüzüne doğru fazlalık olan bir miktar deri çıkarılır, bacak iç yüzünün derisi yukarıya doğru gerdirilerek kasık çizgisi üzerinde tekrar dikilir. Böylece hem fazlalık olan yağlar çıkarılmış olur, hem de cildin gerginliği sağlanmış olur. Ben, yaptığım bacak germe ameliyatlarında, kasık bölgesinden çıkardığım cildi tam kasık çizgisinin üzerine gelecek şekilde diktiğim için ameliyat izi de kasık çizgisinin içinde kalır ve bikini içinde kalacak şekilde hazırlamaya dikkat gösteriyorum. Bazı dikkatle seçilmiş hastalarda bacak germe estetiği ile birlikte, liposuction işlemini de kombine etmek mümkün olabilir.

BACAK Germe Ameliyatı Nerede Yapılıyor

Bacak estetiği ameliyatı, uygun donanıma sahip bir hastanede yapılır. Bacak germe estetiği, genel anestezi gerektirir ve ortalama 2 saat kadar sürer. Hastanede 1 gün kalmak yeterli olur. Ameliyat sonrası sizi rahatsız edecek derecede ağrı hissetmezsiniz. Ağrı kesici ilaçlar ile hissedeceğiniz hafif ağrı da sizi rahatsız etmeyecek derecede olur. Aynı gün ayağa kalkabilir. Bacak germe ameliyatının ardından bacak iç yüzünde şişlik ve morarma olabilir. Oluşan şişlik ve morarmalar tamamen düzelmesi birkaç hafta devam edebilir. Ameliyattan 2-3 gün sonra uçak yolculuğu yapabilecek hale geleceksiniz. Ameliyattan 2-3 gün sonra banyo yapmanız mümkün. İyileşme dönemi kişiden kişiye oldukça değişiyor, yaklaşık 7-10 gün içinde tam olarak iyileşmeniz mümkün olur. İş hayatınıza dönmeniz de yaklaşık 5-7 gün kadar zaman alır. Ben, bacak germe işlemini kendi kendine eriyen gizli dikişlerle yaptığım için, ayrıca dikiş aldırma zahmeti ve stresi hissetmezsiniz. Güç gerektiren işler ve spor hareketlere ise 4 hafta sonra başlayabilirsiniz.

Estetik bacak germe işlemi erken dönemde iz bırakıcı nitelikte bir işlem olmasına rağmen izler zamanla silikleşmektedir ve bacak germe estetiği operasyonunun sonuçları oldukça yüz güldürücü.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver