Bacağım Neden Uyuşuyor, Bacak Uyumasının Sebepleri, Bacak Uyuşması

bacak uyuşması neden olur, bacak uyuşmasının nedenleri nelerdir, bacaklarda uyuşma nedenleri, neden bacaklar uyuşur

Bacak uyuşmasının nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bacak uyuşması şikayetinde bulunan hastaların sayısı gitgide artmakta. Birçok kişi bacaklarında uyuşukluk ve güç kaybı hissetmektedir. Eğer sizde bu sorunu yaşıyor ve nedenini merak ediyorsanız cevap almak için doğru adrestesiniz.

 

Bacak uyuşmalarına yol açan, tıbbın en sık karşılaştığı sorun bel fıtığıdır. Bel fıtığı, bu zamana kadar bacak uyuşması şikayeti ile doktora başvuran hastaların 3’te 2’sinde ortaya çıkmıştır. Disklerin arasından doğan fıtık, bacağı etkileyen ve uyuşmaya yol açan en önemli sebeptir diyebiliriz. Çünkü fıtık sinirlere baskı yapmakta ve o bölgede bulunan liflere rahatsızlık vermektedir. Bu baskıda bacakta uyuşmaya yol açar. Uzun süreli bacak uyuşmaları yaşıyorsanız uzman bir doktora giderek sorunun neden kaynaklandığını öğrenmelisiniz.

Bel fıtığının dışında bacakta uyuşmaya yol açan bir başka sebepte omurgadaki kanal darlığıdır. Bel fıtığı ve omurgadaki kanal darlığının yanı sıra bel kayması, B12 vitamini eksikliği veya şeker hastalığı da olabilir.

Bacak uyuşmalarının uzun bir süre devam etmesi bacakta hissizliğe, güç kaybına ya da geri dönüşü olmayan kalıcı sorunlara yol açabilir. Bu nedenle böyle bir sorun kesinlikle ihmal edilmemelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver