Azrail Nedir Hakkında Bilgi

Azrail Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Azrail Nedir, Azrail Ne Anlama Gelir, Azrail Ne Demektir, Azrail Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Azrail ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Azrail Anlamı

İslâm inancında, Tanrı buyruğuyla insanların canını almakla görevli olduğuna inanılan melek. İsrafil, Cebrail ve Mikail ile birlikte dört başmelekten biridir.

İnanışa göre, insan zikir yoluyla Azrail’in boğazına yapışıp canını almasından kendini kurtarabilir. Ondan kurtulmanın bir başka yolu da sadaka vermektir. Azrail, sadaka veren insanın elinden tutmaz. Azrail cennetten çıkıp elinde Allah adı yazılı olarak ya da üstünde besmele yazılı bir elmayla geldiğinde insanın bütün karşı koymalarına karşın, onun canını alır.

Konu ile ilgili aramalar: Azrail Nedir Azrail ödev ara Azrail kelime anlamı Azrail sözlükte ara Azrail ansiklopedi bilgi bankası ara Azrail ne demek Azrail neye denir

Azrail ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver