Azor Adaları Nedir Nerededir Hakkında Bilgi

Azor Adaları Nedir Nerededir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Azor Adaları Nedir, Azor Adaları Ne Anlama Gelir, Azor Adaları Ne Demektir, Azor Adaları Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Azor Adaları ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Azor Adaları Anlamı

Atlas Okyanusu’nda, Portekiz’e bağlı takımada. 1976′dan bu yana Portekize bağlı, özerk bir bölge olan Azor Adalarının merkezi Ponta Delgada’dır. Atlas Okyanusu sırtıyla Akdeniz ekseninin kesişme noktasında, Portekiz kıyılarına 1500 km açıkta yer alır. Kuzeyden güneye 600 km boyunca uzanır. Volkanik kökenli oluşumlar olduklarından yükseklikleri 1000 m?yi geçen çok sayıda tepe vardır. Tektonik olarak aktif bir bölgede yer aldıklarından depremsellikleri yüksektir. Coğrafî konumları gereği bütün yıl boyunca yağış alan Azor Adalarında sıcaklık değişimi çok azdır. Akdeniz iklimini andıran yarı tropikal iklimi, pek çok tarımsal ürünün yetişmesine olanak tanır. Hayvancılık da önemli yer tutar. Seracılık, balina avcılığı, dokumacılık ve turizm önemli gelir kaynaklarıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Azor Adaları Nedir Azor Adaları ödev ara Azor Adaları kelime anlamı Azor Adaları sözlükte ara Azor Adaları ansiklopedi bilgi bankası ara Azor Adaları ne demek Azor Adaları neye denir

Azor Adaları ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver